Audiobook: Helena Pelczar. Zapomniana stygmatyczka

–––

"Gdy się dostanę do Nieba to za wszystkich modlić się będę." Helena Pelczar

SKU
978-83-64622-33-5
Cena promocyjna 19,90 zł Regular Price 29,00 zł

Helena Pelczar przyszła na świat 25 grudnia 1888 r. w ubogiej, chłopskiej rodzinie. Bieda i głód zmusiły ją już w wieku 24 lat do emigracji do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Pracowała jako służąca. Wykazywała się pobożnością i skromnością, należała do Trzeciego Zakonu św. Franciszka.

Otrzymywała także prorocze widzenia dotyczące ojczyzny. Żyjąc w Ameryce czuła się zawsze Polką i wyłącznie po polsku myślała, mówiła i modliła się. W 1918 r. miała widzenie zmartwychwstałej ojczyzny, na którą napadły liczne wrogie wojska. Widziała polskie wojsko, które do boju prowadził młody kapłan. Widziała też Matkę Bożą, która swoim płaszczem osłaniała Polaków i wrogów, którzy widząc ten cud zaczęli w popłochu uciekać. Ta mistyczna wizja przedstawiała zwycięstwo Polski nad bolszewikami z 1920r., zwane powszechnie "Cudem nad Wisłą", a młodym kapelanem był ksiądz Ignacy Skorupka.

Z czasem zaczęła doznawać cierpień ukrzyżowanego Jezusa: najpierw niewidzialnie, później poprzez stygmaty. Na polecenie Zbawiciela i Maryi ofiarowywała swoje cierpienia za nawrócenie grzeszników. Cierpiała także za dusze czyśćcowe, z którymi miała szczególną więź. Zmarła w opinii świętości 27 kwietnia 1926 r.

AUDIOBOOK, czytają: Edyta Kościelniak i Jacek Lecznar, realizacja: katolik.pl

format MP3, długość: 3 godz 35 min

Dostępne też w wersji książkowej!

Dane
ISBN 978-83-64622-33-5
Liczba stron N/D
Autor ks. Bernard Jarzembowski
Długość nagrania 3"35
Dodatki Płyta CD/DVD/mp3
Format 14×14
Materiał wykonania N/D
Oprawa Box CD/DVD
Papier N/D
Wymiary N/D
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Audiobook: Helena Pelczar. Zapomniana stygmatyczka
Twoja ocena