Gromnica na szczególne uroczystości (żółta)

Gromnica na szczególne uroczystości w kolorze żółtym.

ISBN
gromnica-na-szczegolne-uroczystosci
9,90 zł

Wygraj pielgrzymkę!

Pielgrzymka - konkurs

Nasze Wydawnictwo jest fundatorem nagrody – miejsca na pielgrzymkę samolotową do Włoch. Zobacz, jak możesz dołączyć do konkursu! 

Więcej informacji…

 

 

Masz pytanie?
– Zadzwoń: 61 86 87 345.

Chcesz kod zniżkowy?
Zapisz się do powiadomień.

Im więcej w koszyku, tym większy rabat!


Powiadom znajomych:


Nowe produkty
  1. Różaniec. Alicja Lenczewska
    Różaniec. Alicja Lenczewska
    15,00 zł

Gromnica to duża świeca woskowa. Używa się jej podczas niektórych uroczystości w Kościele katolickim. Przede wszystkim związana jest jednak z jednym z najstarszych w chrześcijaństwie świąt - chodzi o Ofiarowanie Pańskie. W Polsce uroczystość ta jest określana mianem święta Matki Bożej Gromnicznej. Nabożeństwa odbywają się 2 lutego. Wówczas wierni przynoszą do kościoła gromnicę, którą kapłan święci. Po pobłogosławieniu świecę zabiera się do domu. Jeżeli domownicy odczują jakiekolwiek niebezpieczeństwo, wówczas warto ją zapalić.

Kiedyś popularną tradycją było palenie gromnicy podczas gwałtownych burz. Z gromnicą wiąże się sporo legend. Uznawano niegdyś, że jeśli po święcie Matki Bożej Gromnicznej uda się donieść płomień świecy do domu, wówczas wśród domowników zapanuje szczęście i pokój. Zwyczaj ten był bardzo ważny. Z zapaloną gromnicą obchodzono całe obejście, przyklękano przy wszystkich progach. Dzięki temu możliwe było odpędzenie złych mocy z domu. Uznawano powszechnie, że światło gromnicy jest w stanie odpędzić atakujące zwierzęta, w tym agresywne wilki.

Płonąca świeca to symbol Chrystusa. Ciemności grzechów może przebić jedynie doskonałe Światło, którym jest Syn Boży.

Wysokość świecy: 25 cm

Dane
Format Nie
Oprawa Miękka
Papier Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Gromnica na szczególne uroczystości (żółta)
Twoja ocena