Kategorie blog
Promocje
Objawienia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie (oprawa miękka)
Objawienia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie (oprawa miękka)

27,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 27,00 zł
szt.
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych - SEPIA
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych - SEPIA

22,50 zł

Cena regularna: 25,00 zł

Najniższa cena: 25,00 zł
szt.
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA

28,50 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Koszulka - WERSJA LIMITOWANA: św. Michał Archanioł - obrońca
Koszulka - WERSJA LIMITOWANA: św. Michał Archanioł - obrońca

25,00 zł

Cena regularna: 29,00 zł

Najniższa cena: 25,00 zł
Lourdes. Wezwanie do pokuty
Lourdes. Wezwanie do pokuty

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 6,50 zł
szt.
Sekret Gietrzwałdu
Sekret Gietrzwałdu

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Godzina Łaski dla świata
Godzina Łaski dla świata

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
egz.
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Zestaw 1 - dla początkujących
Zestaw 1 - dla początkujących

16,35 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Zestaw 2 - dla znających podstawy
Zestaw 2 - dla znających podstawy

44,85 zł

Cena regularna: 79,30 zł

Najniższa cena: 79,30 zł
szt.
Koszulka: Ichtis
Koszulka: Ichtis

29,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
40 wydanie "Królowej Różańca Świętego"

Czasopismo jest dostępne w wersji drukowanej, jako pdf oraz w prenumeracie.

SPIS TREŚCI:

Radosna Pani Piasecka  

Dwie kościelne komisje w XVII w. sprawdzały autentyczność cudów Matki Bożej Piaseckiej. Pięć z nich zostało uznanych za bezsporne. Wśród nich jeden spektakularny – cud wskrzeszenia Anny Konopackiej.

Nawrócony centurion XX wieku  

Ernest Psichari urodził się 27 września 1883 r. w Paryżu, w ateistycznej rodzinie. Był wnukiem Ernesta Renana, autora książki „Życie Jezusa” – bluźnierczego dzieła zwalczającego wiarę w Chrystusa. Rodzice, z uwagi na głęboko wierzącą babkę ze strony ojca, ochrzcili Ernesta w obrządku greckim. Na tym etapie zakończyło się jego spotkanie z Bogiem. Młody Ernest był niesłychanie zdolnym uczniem. Ukończywszy z odznaczeniem szkołę średnią, wstąpił na uniwersytet i w 1903 r. został magistrem filozofii. Podczas studiów z powodu zawiedzionej miłości dwukrotnie próbował popełnić samobójstwo; szczęśliwie został odratowany. Uciekając od swoich problemów, wstąpił do 51. pułku piechoty kolonialnej, z którym znalazł się w Afryce. Tam ujawnił się drzemiący w nim talent literacki.

O koronach. Ciekawostki różańcowe, cz.3  

W tym numerze, na zakończenie cyklu poświęconego ciekawostkom różańcowym, proponujemy wymagającą historię o koronach. Poezja księdza Jana Twardowskiego wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli wczytamy się dokładnie w te krótkie, nierzadko rymowane utwory, może się okazać, że zawarte w nich przesłanie będzie dla nas wyzwaniem, być może niewygodnym. Przykład takiego tekstu stanowi wiersz pt. „Korona”:

Kobiety przy pustym grobie  

Pozycja kobiet w świecie starożytnym nie była zbyt uprzywilejowana, zwłaszcza w kulturach semickich, a więc także izraelskiej. Dziwić może fakt, że to właśnie kobiety stały się pierwszymi świadkami zmartwychwstania Jezusa, a zarazem pierwszymi misjonarkami tej zbawiennej wiadomości.

O Katechezie Dobrego Pasterza  

„Msza jest nudna, nie chce mi się iść do kościoła” – wielu rodziców słyszy takie słowa. Trudno się z ich powodu nie denerwować, bo dzieci – szczególnie młodsze – są szczere i po prostu mówią to, co myślą. Jak zatem spowodować, by wiara była dla nich czymś pięknym i pociągającym?

Maria z Agredy  

Ile można oczekiwać od przeszło trzytysięcznej wioski gdzieś na hiszpańskiej prowincji? Być może niewiele. Ale w Ágredzie znajdziemy zabytkową architekturę, firmę reprezentującą przemysł motoryzacyjny, klub piłkarski, jak również dom i klasztor jednej z najbardziej wpływowych kobiet w historii Hiszpanii – siostry Marii od Jezusa, znanej powszechnie jako Maria z Ágredy.

Sandomierska Perła Różańcowa   

Trudno w sposób jednoznaczny ustalić genezę modlitwy różańcowej, ale można jej upatrywać w starochrześcijańskim obyczaju rozważania wydarzeń z życia Jezusa i Maryi. Wiadomo, że w okresie średniowiecza używano sznurów modlitewnych z węzłami lub koralikami służącymi do odmawiania określonej ilości „Modlitwy Pańskiej”. Prawdopodobnie w XII w. modlono się na nich również słowami „Pozdrowienia anielskiego”. Pierwszym krzewicielem różańca był św. Dominik Guzman. W świetle XV-wiecznej legendy to właśnie on miał otrzymać koronkę z rąk Maryi podczas objawienia na wyspie Albi w 1212 r. Matka Boża nie tylko zachęcała Dominika do odmawiania różańca i kontemplowania życia Jej i Jej Syna, lecz także poleciła zakonnikowi rozpowszechniać tę modlitwę. Według dominikańskich przekazów Dominik miał nazwać różaniec „koroną z róż Matki Boskiej” i poświęcić pierwszą kaplicę różańcową.  

Marsz dla Królowej Polski  

Z Neapolu do Rzymu pozostało mi jakieś 200 km, a w nogach mam już ponad 2000, które przeszedłem przez 42 dni, aby uczcić stulecie odzyskania niepodległości. Chcę też podziękować za to Maryi, nawiedzając Jej sanktuaria, które mijałem po drodze: Górkę Duchowną, Bardo, Mariazell, Rawennę, Loreto, Pompeje. Chciałem jeszcze zwiedzić w Neapolu kościół, w którym 14 sierpnia 1608 r. Maryja objawiła się włoskiemu jezuicie Juliuszowi Mancinellemu. Gdy odmawiał Litanię Loretańską, powiedziała mu, że życzy sobie, aby wśród innych wezwań nazywać Ją Królową Polski, bo naród ten szczególnie sobie umiłowała. Nie mogłem jednak znaleźć tej świątyni, a było już późno i nie miałem czasu, żeby zostać w Neapolu i szukać jej następnego dnia. Zmieniłem plany i zamiast być w Watykanie 16 października na obchody 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II, postanowiłem dojść tam dwa dni wcześniej, w niedzielę rano 14 października. Miały się wtedy tam odbyć uroczystości kanonizacyjne Vincenza Romana i Nunzia Sulprizia, których groby nawiedziłem po drodze, a także papieża Pawła VI, arcybiskupa Romera i innych. 

Zbawienie niekatolika 

Dlaczego miałby problem ze zbawieniem człowiek, który jest dobry, nic nikomu nie zrobił i żyje uczciwie? Czy innowierca (np. wyznawca islamu), protestant lub ateista będzie zbawiony?

Niepokalane Serce ucieczką Polaków  

Matka Boża powiedziała w 1917 r. w Fatimie: „Moje Niepokalane Serce jest ucieczką i drogą, która zaprowadzi do Boga”. Na co więc czekamy? Nikt z nas nie żyje dla siebie. Powierzmy się Niepokalanemu Sercu Maryi i zacznijmy naprawdę żyć... Aby zrozumieć sens takiego poświęcenia, trzeba najpierw wrócić do początków.

Świadectwa różańca i nowenny pompejańskiej

Matka Kościoła

Jeszcze przed męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Pan Jezus zapowiadał powstanie Kościoła – wspólnoty Ludu Bożego, której celem jest osiągnięcie zbawienia. Jako symboliczny dzień początku tej wspólnoty można wymienić zesłanie Ducha Świętego, dzięki któremu wspólnota ta miała przez świat kroczyć pewnie i bezbłędnie. Pierwszymi biskupami tego Kościoła byli apostołowie, a jeden z nich – Piotr – był także pierwszym papieżem.

Żyj w pełni swoją wiarą

Z Grzegorzem Jakielskim spotkałem się w Niepokalanowie, na pierwszej sobocie miesiąca. Na dzień dobry wręczył mi tomik poezji pt.  Wiersze z nadzieją”, poświęcone Mateuszowi Talbotowi  „w podzięce za uratowane życie”… 

Unicka Madonna w Chełmie

Nad Chełmem, 60-tysięcznym miastem, którego dzieje sięgają X w., górują dwie białe wieże imponującej bazyliki. Obiekt stanowi wyjątkowe świadectwo wielokulturowości ziemi chełmskiej i jej burzliwej historii. Świątynia wzniesiona na miejscu prawosławnej katedry była przez lata siedzibą unickiego biskupa chełmskiego. W XIX w. przejęta została przez prawosławnych, a w 1919 r. wróciła do katolików, tym razem obrządku łacińskiego. Bazylika odgrywa rolę najważniejszego ośrodka kultu maryjnego dla wschodniej części archidiecezji lubelskiej. Odbiera tu cześć średniowieczna ikona Matki Bożej z Dzieciątkiem, zwana Madonną Chełmską.

Dziesięć Przykazań cz.3

W niniejszym artykule rozważymy cztery ostatnie przykazania Bożego Dekalogu. Jak czytamy w „Katechizmie Kościoła katolickiego” (KKK), „Siódme przykazanie (>>Nie kradnij<<) zabrania zabierania lub zabierania niesłusznie dobra bliźniego i wyrządzania bliźniemu szkody w jakikolwiek sposób dotyczący jego dóbr”. W innym miejscu czytamy: „Siódme przykazanie zabrania kradzieży, która polega na przywłaszczeniu sobie dobra drugiego człowieka wbrew racjonalnej woli właściciela”. Jako kradzież należy też rozumieć umyślne zatrzymanie rzeczy pożyczonych, oszustwa w handlu, nieoddanie – gdy to możliwe – rzeczy znalezionych, wypłacenie nieuczciwych wynagrodzeń, celowe zawyżanie cen – spekulacje cenami.

Skorpion. Zwierzęta w Biblii cz.5

Skorpion pojawia się w Biblii kilka razy i zawsze jawi się jako przeciwnik człowieka, zagrożenie dla ludzkiego życia, a symbolizować może również świat wartości przeciwny Bożym nakazom. Skorpiony, według autora biblijnego, upodobały sobie za miejsce zamieszkania pustynne tereny, zwłaszcza te, które przemierzać mieli Izraelici w drodze do Ziemi Obiecanej. Mojżesz przypomina w Księdze Powtórzonego Prawa, że to przed ich jadem strzegł Bóg Izraela (Pwt 8, 15). Pustynia jako teren nieprzyjazny człowiekowi była doskonałym miejscem dla skorpionów i innych jadowitych zwierząt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl