Kategorie blog
Promocje
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA

28,50 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
egz.
Lourdes. Wezwanie do pokuty
Lourdes. Wezwanie do pokuty

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 6,50 zł
szt.
Sekret Gietrzwałdu
Sekret Gietrzwałdu

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Godzina Łaski dla świata
Godzina Łaski dla świata

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł - obrońca - DAMSKA, M
Koszulka: Michał Archanioł - obrońca - DAMSKA, M

25,00 zł

Cena regularna: 32,00 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
szt.
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo

4,99 zł

Cena regularna: 5,90 zł

Najniższa cena: 5,90 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł QD - DAMSKA, L
Koszulka: Michał Archanioł QD - DAMSKA, L

35,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Koszulka: Ichtis
Koszulka: Ichtis

29,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
Koszulka: Kocham Maryję! - MĘSKA, M
Koszulka: Kocham Maryję! - MĘSKA, M

25,00 zł

Cena regularna: 32,00 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
szt.
Koszulka: Krzyż św. Benedykta - DAMSKA, L
Koszulka: Krzyż św. Benedykta - DAMSKA, L

28,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
szt.
44 wydanie Królowej Różańca Świętego!

Zobacz, jak wygląda kolejne wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

Obejrzyj strona po stronie:

SPIS TREŚCI:

str 3 - Stanisława Gamrat, „Płacząca Maryja z Syrakuz” Ta gliniana płaskorzeźba przedstawia niepokalane serce Matki Najświętszej. Takie odlewy masowo produkowano w jednej z toskańskich pracowni. Potem wraz z innymi gipsowymi dewocjonaliami wizerunek został przewieziony do Syrakuz na Sycylii, gdzie zakupiono go w charakterze weselnego podarunku. 

str 5, Marek Woś, Piękno sanktuarium pompejańskiego cz. 4: Wizerunek Matki Bożej Pompejańskiej To jeden z najbardziej rozpoznawalnych wizerunków Maryi we Włoszech i… w Polsce! Mało kto wie, że jego historia jest niezwykła. Oto zniszczony, rozpadający się obraz przyjeżdża do pompejańskiej wioski na stercie końskiego obornika. Po latach, odnowiony, doznaje wielkiej czci, będąc zawieszonym w głównym ołtarzu sanktuarium Pompejańskiego, a jego niezliczone kopie trafiają na cały świat. To oczywisty znak Bożego Miłosierdzia, że niebo przychodzi do każdego. Bez względu na to, jaki „gnój grzechu” wypełnia nasze serca, Bóg chce w nim zamieszkać, odnowić je i napełnić swoją miłością. Jak Ty odpowiesz na to przesłanie?

str. 9; wywiad z ks. Ivanenem Licinio z pompejańskiego sanktuarium Ksiądz Ivan Licinio jest kapłanem od 2011 roku i pełni posługę w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Różańca Świętego w Pompejach. Trudno nie zauważyć tego energicznego księdza, który całym sercem angażuje się w sprawną organizację uroczystości w świątyni. Prowadzi także liczne strony społecznościowe, które informują o bieżących wydarzeniach związanych z sanktuarium, a także duszpasterstwo młodzieży.

str 13; Hanna Poreda, „Święte przyjaźnie” Tęsknimy za Pompejami, za sanktuarium, a po raz pierwszy od dawna nikt z naszej redakcji nie wybrał się na majowe uroczystości u stóp Wezuwiusza. Chcąc przybliżyć Wam Pompeje, sięgnęliśmy po włoską książkę Ivana Licinia, która niedawno wpadła w nasze ręce. To zbiór listów Bartola Longa, które wymieniał z drogimi sobie osobami. Co ciekawe, większość z nich dziś jest święta lub błogosławiona.

str 15; Szymon Wilk, „Lorentańska Matka Boża Piotrowicka Aż dwa wyjątkowe wizerunki Najświętszej Maryi Panny odbierają cześć w podkieleckich Piotrkowicach – niepozorna, malutka figurka Niepokalanej, z której odnalezieniem wiążą się początki sanktuarium, oraz okazała, gotycka statua Madonny Loretańskiej zwieńczona w 1958 r. złotymi, papieskimi koronami

[m2i_product_block sku="2084-3097-44"]

str 18; Marek Piotrowski, „Czy wolno oddawać cześć wizerunkom” Jeden z moich czytelników napisał do mnie: „Moja kuzynka, świadek Jehowy, twierdzi, że krucyfiks nad drzwiami mojego pokoju i wiszący na ścianie wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej to bałwochwalstwo. Powołuje się przy tym na Księgę Wyjścia: «Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny» (Wj 5, 7–9a)”.

str 20; Bartłomiej Kuczyński, „Ikony podczas kwarantanny” Jak mają się spory o wizerunki sprzed trzynastu wieków do czasu kwarantanny w trakcie epidemiiwirusa SARS-CoV-2? Zachęcam do uważnej lektury i wejścia w świat najbardziej złożonegoprzejawu sztuki chrześcijańskiej, jaki dotychczas powstał.

str 22; Natalia Klimczak, Różaniec i bańki mydlane” Przed wybuchem pandemii ks. Teodor Sawielewicz był jednym z wielu wikarych w Polsce, który miał kanał na YouTubie i profile w mediach społecznościowych. Miał dość pokaźną grupę widzów, ale nie był gotowy na to, co przyniosła mu sytuacja, która nastała wraz z pojawieniem się w Polsce koronawirusa. Zamiast zamknąć się na cztery spusty na plebanii, musiał stanąć w obliczu wielkiego wyzwania. Niemal z dnia na dzień publiczność jego kanałów się zwielokrotniła, a misja przybrała nieoczekiwane rozmiary. 

str 24; ks. Józef Orchowski, Różaniec potężną bronią Święty ojciec Pio 6 stycznia 1903 r. Franciszek wstąpił do nowicjatu ojców kapucynów w Morcone i przybrał imię brata Pio. Po sześciu latach nauki odbywanej w różnych klasztorach i nieustannych powrotach z powodów zdrowotnych do rodzinnego domu 10 sierpnia 1910 r. otrzymał święcenia kapłańskie w katedrze w Benewencie. Po różnych kolejach losu związanych ze słabym zdrowiem w 1916 r. został wysłany do San Giovanni Rotondo w prowincji Foggia, na przylądku Gargano w regionie Apulia.

str 26; Krzysztof Jędrzejewski, Pieszo do Róży Duchownej w Montichiari” Kiedy ostatnio pisałem o tym, jak z łatwością przekraczałem granicę naszego kraju, nie spodziewałem się, że w tak krótkim czasie świat, w którym żyjemy, ulegnie takim zmianom. Czy w ogóle jeszcze możliwe będą moje pielgrzymki, skoro nie mogę pójść na mszę do mojego kościoła parafialnego

str 31; Magdalena Buczek, „Różaniec w czasie pandemii” Pandemia uniemożliwiła nam korzystanie z sakramentów, aktywne uczestnictwo w życiu Kościoła i formację wspólnotową. To skłoniło nas do sięgnięcia po możliwości, jakie daje nam współczesna technika, i wykorzystania ich do pogłębiania relacji z Bogiem oraz utrzymywania więzi z innymi. 

str 32; Lidia Wajdzik, „Niewidzialna sieć różańcowa” Różaniec jest ze swej natury modlitwą kontemplacyjną i ma wielką moc wstawienniczą: kto go odmawia, jednoczy się z Maryją w rozważaniu tajemnic Chrystusa, i skłania różaniec do przyzywania łask związanych z tymi tajemnicami w wielorakich sytuacjach życiowych.

str 34; Świadectwa nowenny pompejańskiej  str 42; Agata Witkowska, „Katedra w Kielcach” Kielce, malowniczo położone wśród Gór Świętokrzyskich i będące stolicą regionu, to miasto sięgające swoimi korzeniami pierwszych lat historii naszego państwa. Dość powiedzieć, że najstarsza kielecka parafia św. Wojciecha swoje początki miała w wieku XI. Jednym z najważniejszych jego zabytków jest katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. 

str 50; Kamila Kowalczyk, „Bogarodzica pośrodku pielgrzymującego Kościoła” Jan Paweł II przedstawia Kościół Chrystusowy, nowy Izrael, jako ten, który trwa nieustannie w pielgrzymce do Boga; który cały czas idzie naprzód, nie stoi w miejscu w swojej relacji ze Stwórcą, ale „wśród ucisków świata i pociech Bożych” zdąża ku danej obietnicy, jaką jest zbawienie i życie wieczne. 

str 52; Izabela Marciniak, „W cieniu duszy Chrystusowej” Matka Paula była mistyczką. Doświadczała ekstazy, widzeń Matki Bożej, św. Jana Chrzciciela, cierpiącego Chrystusa czy aniołów. Słyszała głos samego Jezusa. W 1922 r., kiedy z powodu choroby nie mogła uczestniczyć w Eucharystii i bardzo cierpiała z tego powodu, niespodziewanie usłyszała wyraźny, wewnętrzny głos: „Ja jestem w tobie!”. Zrozumiała wtedy, że Jezus w niej żyje, że jest obecny w jej duszy! Ta prawda stała się dewizą jej życia. Pojęła, że wnętrze jej duszy jest mieszkaniem Zbawiciela. To w jej głębi odnajdywała Boga samego i rozmawiała z Nim językiem miłości, zwracała się do Niego w różnych sytuacjach i trwała w Nim nieustannie. 

str 54; Renata Gontarz, „Matka wszystkich ludzi pracy” W poprzednim numerze pisaliśmy o litanii ku czci Matki Bożej Piekarskiej. Wśród wielu wezwań mamy też m.in. takie: Matko Górników, Matko Hutników, Matko Rolników, Matko Wszystkich Ludzi Pracy. Jest jeszcze: Matko Ucząca Ewangelii Pracy. Porozmawiajmy dzisiaj na ten temat.

str 56; Andrzej Jędrzejczak, „Jerozolima” Jerozolima na przestrzeni wieków zyskiwała odmienne kształty, zmieniała się pod względem demograficznym, rozszerzał się jej zasięg terytorialny. Nie zmieniła się pod jednym względem.Podobnie jak znaczna część Bliskiego Wschodu, zarówno w czasach obecnych, jaki w starożytności stanowiła tygiel kulturowy. Kto chociaż raz był w Jerozolimie, potwierdzi ową obserwację.

str 60; Patrycja Pierzynka, Tajemnica uwielbienia. Pieśni maryjne cz. 4 W 2015 r. warszawska piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbyła się pod hasłem „Patrz w Maryję i zobacz Jezusa”. Około 250-kilometrową trasę pątnicy pokonywali w upale, przez dziewięć dni, łącząc się duchowo z pielgrzymami z innych rejonów Polski. I pamiętając o tych, którzy tę trasę pokonywali przed nimi, począwszy od 1711 roku. Właśnie wtedy przeor warszawskiego zgromadzenia braci paulinów, o. Innocenty Pokorski, wystąpił z inicjatywą pieszej wędrówki

str 62; Ireneusz Rogala, „Być ojcem dziś - zadanie dla twardzieli” Ojcostwo zawsze było ważnym i trudnym zadaniem dla mężczyzn. Ojcostwa w przeciwieństwie do macierzyństwa nie nabywamy w sposób bezpośredni, ale musimy je wypracować, musimy się tego trudnego i ważnego zadania nauczyć.

str 64; Bartosz Wojnarowski, „Kult Maryi w Hiszpanii” Ten iberyjski kraj przypadków koronawirusa odnotował najwięcej w Europie. W momencie pisania tego artykułu potwierdzone zakażenie dotyczy już więcej niż co dwusetnego mieszkańca. Czy zatem nie powinien być to także kraj, który z największą gorliwością ucieka się po pomoc do Matki Najświętszej? Jak to się ma do lokalnych wiary, tradycji, obyczajów i trendów?

str 66; Zwierzęta w Biblii, cz. 6: Szarańcza” Ten najbardziej żarłoczny na świecie owad znany był już w czasach biblijnych. Autor biblijny wykorzystał obraz ataku szarańczy w teologicznych celach: chciał ukazać, że wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu nie było dziełem tylko człowieka, ale przede wszystkim Boga, który panuje nad całym światem stworzonym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl