Chwalmy Maryję!

Chwalmy Maryję!

Kochani Czytelnicy!

Sierpień jest poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Nagromadziło się w tym miesiącu dużo świąt Maryjnych. Samo centrum tworzy jedno z największych świąt Matki Bożej, święto Jej najwspanialszego triumfu, bo triumfu nad śmiercią.

W tym pięknym letnim czasie polecamy więc Wam książkę poświęconą skarbom Maryjnej liturgii „Wianek Mariański". Książka ta przechodzi kolejno przez wszystkie święta Najświętszej Maryi Panny, w które tak bogaty jest rok liturgiczny.

Przed naszymi oczami przesuwają się kolejno Niepokalane Poczęcie, Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, Jej Ofiarowanie, Zwiastowanie, Radości Maryi przy żłóbku betlejemskim, ciche życie w Nazarecie i Jej głęboki jak morze ból pod Krzyżem Syna. Radość z Jego zmartwychwstania wreszcie jej zaśnięcie i triumfalne Wniebowzięcie i Ukoronowanie przez Trójcę Przenajświętszą na Królową nieba i Ziemi.

Tylko przez tydzień, do 18 sierpnia, książka ta jest objęta promocją – 35%! Zobacz w księgarni internetowej!

 

Chcemy Wam także przedstawić kolejnego „różańcowego świętego” - św. Marcina de Porres. Ten dominikański zakonnik żyjący w XVII wieku to ówczesny Ojciec Pio.

św. Marcin de Porres ojciec ubogichZ różańcem w ręku służył ludziom i... zwierzętom. "Święty to przyjaciel, pocieszyciel, to brat kochający. Odczuwa nasze biedy, troski, modli się za nas, pragnie dobra naszego i szczęścia" pisała św. Teresa Ledóchowska.

Zaprzyjaźnijmy się więc ze św. Marcinem de Porres! Poznajmy go, módlmy się do niego, bo jak mówił nasz wieszcz Adam Mickiewicz: „Świętym jest na ziemi kto umiał przyjaźń zawrzeć ze świętymi.” Św. Marcin czeka na Was! Smile

Do 18 sierpnia książka "Marcin de Porres"  można nabyć z rabatem 35%!  Zobacz w księgarni.