Kategorie blog
Promocje
Różaniec w życiu…
Różaniec w życiu…
17,50 zł 15,50 zł
szt.
Opowieść mężczyzny, który zarabia śpiąc
Opowieść mężczyzny, który zarabia śpiąc
28,90 zł 21,90 zł
szt.
Sekret Gietrzwałdu
Sekret Gietrzwałdu
18,00 zł 11,90 zł
szt.
Godzina Łaski dla świata
Godzina Łaski dla świata
18,00 zł 11,90 zł
szt.
Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów
Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów
20,00 zł 17,00 zł
szt.
Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice bolesne
Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice bolesne
13,90 zł 10,90 zł
szt.
Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice radosne
Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice radosne
13,90 zł 10,90 zł
szt.
Ojciec ubogich. Święty Marcin de Porrès
Ojciec ubogich. Święty Marcin de Porrès
19,50 zł 16,50 zł
szt.
Audiobook: Helena Pelczar. Zapomniana stygmatyczka
Audiobook: Helena Pelczar. Zapomniana stygmatyczka
29,00 zł 19,90 zł
szt.
Wianek Mariański – z Maryją przez rok liturgiczny!
Wianek Mariański – z Maryją przez rok liturgiczny!
17,50 zł 13,90 zł
szt.
Królowa Różańca Świętego - numer 51
Królowa Różańca Świętego - numer 51

 

Serdecznie zachęcamy do zakupu najnowszego numeru (51) czasopisma "Królowa Różańca Świętego".

Dostępny w wersji papierowej i elektronicznej PDF.

 

Spis treści:

Tułaczka Matki Bożej Kazańskiej, Stanisława Gamrat

Najcenniejszym i najbardziej czczonym w Rosji wizerunkiem Maryi jest ikona Matki Bożej Kazańskiej. Dla Rosjan jest ona niczym dla nas Matka Boża Częstochowska.
Według ekspertów obraz o wymiarach 32 na 26 cm pochodzi z XIII wieku i namalowany został na desce w stylu bizantyjskim. Na ikonie widzimy głowę i ramiona Matki Bożej z siedzącym Dzieciątkiem Jezus. Uważa się, że ikonę namalowano w Konstantynopolu, a później Morzem Czarnym i rzeką Don dotarła ona do Kazania, gdzie umieszczono ją w klasztorze.

To nie tylko pogłębianie prawd wiary, rozmowa z o. Jackiem Salijem

Wśród młodych katolickich publicystów pojawia się negowanie różańca. Jeden z nich twierdzi, że miał on swoją wartość w czasie, kiedy Biblia nie była rozpowszechniona, kiedy z powodu analfabetyzmu korzystano z Biblii Pauperum, w formie obrazkowej. I że różaniec przez wieki pełnił rolę zastępczą, w prosty sposób objaśniając Ewangelię. Twierdzi, że odkąd każdy umie czytać, a Pismo Święte jest na wyciągnięcie ręki, różaniec jest modlitwą nieaktualną, przestarzałą. Jak Ojciec na to się zapatruje?
Spróbuję na to pytanie odpowiedzieć z mojego osobistego punktu widzenia. Analfabetyzm pokonałem w wieku lat sześciu, Pismo Święte jest od mojej młodości przedmiotem nie tylko mojej codziennej lektury, ale również medytacji, w tym również medytacji modlitewnej. A zarazem różaniec jest moją ukochaną, codzienną modlitwą. Takiego przeciwstawiania modlitwy różańcowej czytaniu Pisma Świętego po prostu nie rozumiem. Nie widzę nawet cienia sprzeczności między jednym i drugim.

Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego, s. Teresa Szałkowska

My wszyscy z odsłoniętą twarzą wpatrujemy się w jasność Pańską jakby w zwierciadle; za sprawą Ducha Pańskiego, coraz bardziej jaśniejąc, upodabniamy się do Jego obrazu. Przeto oddani posługiwaniu zleconemu nam przez miłosierdzie, nie upadamy na duchu (2 Kor 3,18-4,1).
Te słowa uderzyły mnie dziś w czasie liturgii. Skojarzyłam je od razu ze zdjęciami, które przeglądałam, by umieścić je w tej książce. Szukałam takiego najlepszego, które pokaże nas, najgłębiej odsłaniając nasz charyzmat. I pomyślałam, że ten tekst, zaczerpnięty od św. Pawła, doskonale nadaje się, by być podpisem pod naszym zdjęciem. I że – przez to zdjęcie – nabierze on nowego sensu…

„Jestem Matka Twoją.” Magdalena Buczek

Być może niewielu wie, jak głęboka duchowa więź łączyła świętą siostrę Faustynę z Maryją. To właśnie Matka Boża szczególnie umacniała i prowadziła apostołkę Bożego miłosierdzia w wypełnieniu planu, jaki Bóg miał wobec niej.

Warszawskie sanktuarium świętej Faustyny, Szymon Wilk

Święta Faustyna Kowalska uświęciła swą obecnością i działalnością Płock, Wilno, Kraków i kilkanaście innych miejscowości, w których przyszło jej żyć i pracować. Jednak duchowa droga wizjonerki rozpoczęła się w Warszawie, w domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Założony w II połowie XIX wieku i doświadczony okrutnie podczas okupacji kompleks klasztorny odżywa obecnie jako sanktuarium Apostołki Bożego Miłosierdzia.

„Wszystko trzeba ścierpieć, na nic się nie skarżąc”, Elżbieta Grot

Władysław Demski urodził się 5 sierpnia 1884 roku w Straszewie na Powiślu pruskim w rodzinie Rozalii z domu Kamrowskiej i Franciszka, znanego działacza polskich komitetów wyborczych powiatu sztumskiego. Uczył się w szkole w Straszewie, w Collegium Marianum w Pelplinie i w gimnazjum braniewskim, gdzie w 1906 roku zdał maturę. W latach 1906-1910 studiował teologię i filozofię w Seminarium Duchownym w Braniewie. Po przyjęciu świeceń kapłanskich w 1910 roku we Fromborku został wikariuszem polskich parafii koło Gierzwałdu: w Sząbruku, Wrzesinie (1910-1911) i w Barczewie (1911-1915). Przez rok służył w wojsku niemieckim jako kapelan szpitala wojskowego w Królewcu. Od 1916 roku duszpasterzował parafii w Biskupcu.

Godzinki: Seksta, Andrzej Jędrzejczak

Kolejna już, szósta godzina modlitwy ku czci Maryi, zawiera odniesienia do jej siły i dziewictwa. Zdaje się, że jest to najbardziej intymna modlitwa w całych godzinkach, zawiera bowiem szereg odniesień do dziewictwa, niezwykle ważnej sfery kobiecego życia intymnego. Dziewictwo to jest nie tylko chrześcijańską ideą, lecz wzmaga szacunek do ciała ludzkiego.

Magnificat w życiu. Ojciec Daniel Brottier, ks. Józef Orchowski

W archiwum misjonarzy Ducha Świętego w Paryżu znajdują się trzy listy bł. ojca Daniela Brottiera. W drugim liście (1903 rok) napisał on do przełożonego generalnego misjonarzy Ducha Świętego, ks. arcybiskupa Le Roy:
„Ekscelencjo! Jestem kapłanem, mam lat dwadzieścia siedem i nieco dobrej woli. Jeśli chodzi o zdolności, nie wybijałem się specjalnie w żadnym kierunku. Zdrowie, chociaż nie nadzwyczajne, nie przeszkadzało mi dotychczas w postępowaniu tak jak inni śmiertelnicy i jestem przekonany, że będzie mi odpowiadało życie misjonarza na wolnym powietrzu.

Pompeje i św. Michał Archanioł, Marek Woś

W jednym z poprzednich odcinków naszej serii poświęconej pobożności pompejańskiej omawialiśmy Suplikację do Królowej Różańca Świętego, którą odmawia się – jak pamiętamy – dwa razy w roku: na święto różańcowe w pierwszą niedzielę października oraz 8 maja – w liturgiczne wspomnienie Michała Archanioła.
Świadectwa mocy różańca i nowenny pompejańskiej

Świadectwa nowenny pompejańskiej

Bierzmowanie, Renata Gontarz

Pisząc o słowach Świętego Jana Pawła II w kontekście sakramentu bierzmowania, nie można nie wspomnieć jednego z najsłynniejszych zdań, jakie wypowiedział na ziemiach polskich: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” (2 czerwca 1979 roku). Nie da się pozytywnie zmieniać dziejów świata ani własnego życia bez pomocy Ducha Świętego – Jego siedmiu darów: mądrości, umiejętności, rady, męstwa, rozumu, pobożności i bojaźni Bożej. Duch Święty, podobnie jak Ojciec i Syn, jest obecny we wszystkich sakramentach. Ale słusznie z Jego osobą najbardziej kojarzy się nam bierzmowanie.

Olejek wesela, krzyżmo poznania, Marek Piotrowski

Co właściwie daje nam bierzmowanie? Czym jest owo „napełnienie Duchem i ogniem”? Współczesny człowiek, wychowany na (częściowo pogańskich) baśniach o superbohaterach, oczekiwałby „mocy”, jakichś nadzwyczajnych zdolności o charakterze magicznym. Chciałby dysponować mocą, co w istocie jest pragnieniem posiadania władzy.

Aby Duch Święty mógł rozpalać nas miłością, brat Paweł Mruk

W tej refleksji najpierw w wielkim skrócie przypomnimy sobie istotę niewysłowionego planu Boga względem nas, czyli dar uczestnictwa w życiu Trójcy Przenajświętszej, na czym polega to Boże życie oraz jakie jest nasze miejsce w relacji Osób Boskich.

Santo Domingo: raj z burzliwą przeszłością, Agata Witkowska

Republika Dominikańska, czyli Dominikana, to jedno z dwóch państw, położonych na wyspie, odkrytej przez Krzysztofa Kolumba w czasie jego pierwszej wyprawy do Nowego Świata jesienią 1492 roku, nazwanej przezeń Hispaniolą. Drugie z nich to Haiti. Każdego roku na Dominikanie gości tysiące turystów, przybywających, by opalać się na rajskich plażach i kąpać się w ciepłych wodach Morza Karaibskiego. Tysiące przybyszy, zwiedzających rozświetlone tropikalnym słońcem wąskie uliczki stolicy kraju – Santo Domingo – najczęściej nie zdaje sobie sprawy z tego, jak trudne i złożone są dzieje tego zakątka świata. Były tam i wojny, i niewolnictwo, wreszcie dwudziestowieczna dyktatura Rafaela Trujilla, o którym po sześciu dekadach od śmierci w dalszym ciągu krąży opinia najkrwawszego z dyktatorów latynoskich. „Osiągnięcie” niebagatelne, zważywszy na bogatą „konkurencję”! Jednak, oprócz tego, co okrutne i krwawe, wydarzyło się na Hispanioli wiele rzeczy budujących i pięknych. W dzisiejszych czasach, kiedy modne jest oskarżanie Kościoła katolickiego o najróżniejsze zbrodnie, warto opisać historię z przeciwnego bieguna.

Od Skoczowa po Arizonę

Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci i czciciele Matki Bożej Pompejańskiej z naszej diecezji już po raz 21. sięgnęli po formę nabożeństwa zaproponowaną w Pompejach: Świętą Noc Modlitwy. Prosili o uwolnienie od COVID-19.

Katolik jeszcze zielony, Bartłomiej Kuczyński

W poprzednim numerze „Królowej” pytałem prowokacyjnie: czy katolik może być ekologiem? Odpowiedź jest oczywiście twierdząca, o czym nauczali ostatni trzej papieże. Zostawmy na boku spory ideologiczne, które zaledwie szkicowo zaznaczyłem w poprzednim artykule.

Gościnność cz. 3: Antiochia, Krzysztof Jędrzejewski

Kiedy tam przybyłem, przywitała mnie nachalnymi naganiaczami, proponującymi, że znajdą najtańszą taksówkę, podczas gdy tych stoi pełno naokoło. Gdy odmawiam i mówię, że idę pieszo, wtedy odstępują zdziwieni. Po chwili nie dają za wygraną i znów do mnie podchodzą, tym razem proponując mi tani nocleg, przekrzykują się wzajemnie. Dają mi spokój dopiero, gdy pokazuję, że mam namiot i nie potrzebuję dachu nad głową. Chociaż i tak będę go szukał na własną rękę, chcąc się w końcu porządnie wykąpać. Pamiętając historie z innych miejsc, gdzie już spotkałem takich ludzi, wolę z daleka omijać wszelkich „życzliwych”, którzy zaprowadzą mnie w niekoniecznie najtańsze i bezpieczne miejsce. Zostawiam więc ich, nieco zdziwionych, i idę dalej w stronę centrum miasta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl