Matt Talbot. Święty Alkoholik

Matt (Mateusz) TalbotMatt (Mateusz) Talbot to jeden z najbardziej niezwykłych świeckich świętych ostatnich wieków. W młodości był pogrążony w nałogu alkoholowym. Po wytrzeźwieniu, prowadził niezwykłe życie duchowe. 

Bodźcem do przemiany było odrzucenie go przez kompanów od kieliszka. Kiedy Mateusz będąc na głodzie alkoholowym, od jednego z nich usłyszał wyzwisko "Ty świnio!", zrozumiał, że nie są to jego przawdziwi przyjaciele. Wcześniej, już od trzynastego roku życia przez kolejne kilkanaście lat wszystkie zarobione pieniądze przeznaczał na picie. Alkoholem zabijał siebie, czas i wielką wrażliwość

Decyzja o porzuceniu picia zapadła w dramatycznych okolicznościach i spowodowała całkowitą odmianę życia Mateusza. Odbudował swoją więź z rodziną, pogłębił duchowość, okazał się hojnym darczyńcą, wspierającym ubogich i inicjatywy religijno-społeczne. Jego życie duchowe było życiem świętego: mistyka i ascety. Mateusz – trzeźwy alkoholik – wzbił się na wyżyny człowieczeństwa. Oto prosty robotnik, który został świętym! Jest on wielką inspiracją dla wierzących oraz doskonałym punktem odniesienia dla osób walczących z nałogami.  

Biografia Mateusza Talbota – już jest!

W Wydawnictwie Rosemaria ukazała się książka o Mateuszu Talbocie. To obszerne opracowanie jest najpełniejsze spośród polskich publikacji. Autor, Grzegorz Jakielski, od lat pasjonuje się postacią Mateusza Talbota, prowadząc wiele inicjatyw informacyjnych, jak prowadzenie strony internetowej i drug praz kolportaż obrazków. Poświęcił wiele lat na zebranie materiałów źródłowych, sięgając do ponad 650 czasopism i dziesiątek książek. 

Powstała w ten sposób publikacja, która jest kompletna pod kątem dokumentalnym, a zarazem atrakcyjna w odbiorze. Książka "Matt Talbot. Święty alkoholik" liczy 288 stron ze zdjęciami. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu ksiązki i spisu treści TUTAJ.  

ZOBACZ duży podgląd ksiązki online - przejdź tutaj.

Przeczytaj także:

• Fragment książki w PDF – POBIERZ STĄD

• Wywiad z autorem ksiązki, Grzegorzem J akielskim w "Królowej Różańca Świętego" – ZOBACZ TUTAJ

• Artykuły o Mateuszu Talbocie w "Królowej Różańca Świętego".  ZOBACZ TUTAJ

Transmisja live – o Mateuszu Talbocie i książce rozmawiamy z Grzegorzem Jakielskim, autorem:

Transmisja o Mateuszu Talbocie i książce z ks. Leszkiem Marciniakiem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl