Sierpień - miesiąc trzeźwości z Mateuszem Talbotem
Sierpień - miesiąc trzeźwości z Mateuszem Talbotem

Miesiąc trzeźwości to obchodzony corocznie w sierpniu okres, w którym Kościół zachęca do całkowitej abstynencji od alkoholu.

 

Przeżywany już od 1984 roku, miesiąc sierpień wybrano ze względu na szczególne czczenie i „nagromadzenie” świąt maryjnych w tym czasie. Stąd też zachęta do podjęcia choćby miesięcznej abstynencji.

 

Abstynencja jest rodzajem postu czyli dobrowolnego wyrzeczenia się rzeczy dozwolonej, lecz której nadużywanie może prowadzić do nałogów i grzechu nieumiarkowania.

 

„Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości”. 

(Jedno z przyrzeczeń Jasnogórskich Ślubów Narodu z 26.08.1956 r)

 

Serdecznie zachęcamy aby oprócz abstynencji podjąć także modlitwę, którą można ofiarować w swojej intencji lub osoby zmagającej się z nałogiem. 

Od 1 sierpnia rozpoczynamy 9-dniową nowennę za uzależnionych, dzięki której poznamy też Mateusza Talbota („świętego alkoholika”) i jego niezwykłe metody prowadzące do pełni wolności. -> ZAPISZ SIĘ NA NOWENNĘ <-

 

Matt (Mateusz) Talbot to jeden z najbardziej niezwykłych świeckich świętych ostatnich wieków. W młodości był pogrążony w nałogu alkoholowym. Po wytrzeźwieniu, prowadził niezwykłe życie duchowe. 

 

 

Wcześniej, już od trzynastego roku życia przez kolejne kilkanaście lat wszystkie zarobione pieniądze przeznaczał na picie. Alkoholem zabijał siebie, czas i wielką wrażliwość. 

 

Decyzja o porzuceniu picia zapadła w dramatycznych okolicznościach i spowodowała całkowitą odmianę życia Mateusza. Odbudował swoją więź z rodziną, pogłębił duchowość, okazał się hojnym darczyńcą, wspierającym ubogich i inicjatywy religijno-społeczne. Jego życie duchowe było życiem świętego: mistyka i ascety. Mateusz – trzeźwy alkoholik – wzbił się na wyżyny człowieczeństwa.

Oto prosty robotnik, który został świętym! 

Jest on wielką inspiracją dla wierzących oraz doskonałym punktem odniesienia dla osób walczących z nałogami.  

 

Książkę - biografię Mateusza Talbota można zamówić w naszym sklepie: www.rosemaria.pl w promocyjnej cenie za 19,90 zł!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl