Poznaj… Tajemnice groty św. Michała Archanioła w Olevano!

Poznaj… Tajemnice groty św. Michała Archanioła w Olevano!

Trudno uwierzyć, że to wspaniałe miejsce jest tak mało znanie. Cóż, do groty położonej na wysokiej górze nie dojedziemy autokarem ani samochodem. Warto jednak pokonać kręte, górskie dróżki – bo oto przed oczami widzimy perłę architektury, sprzed czasów Mieszka I. To jedno z kluczowych miejsc kultu Michała Archanioła przez całe wieki, zaszczycone obecnością dostoników i naznaczone historią. 

Grota w Olevano sul Tusciano stanowi centrum kultu Michała Archanioła – patrona miasta. Kult anielski jest ściśle związany z historią regionu. Cześć mieszkańców do Księcia Zastępów Anielskich uwidacznia się poprzez głęboką pobożność, w tym uroczyste, procesyjne pielgrzymki do groty Michała Archanioła. 

Grota kryje przepiękne skarby architektury sprzed ponad jedenastu wieków. Dobrze zachowane średniowieczne kaplice prezentują wspaniałe freski z całymi scenami biblijnymi i alegorycznymi.

Niniejsza książka jest pierwszą całościową publikacją na temat groty w Olevano sul Tusciano i kultu Michała Archanioła, jaka ukazała się w języku polskim.

Książka w pełni przedstawia dzieje groty i historię kultu michalickiego na przestrzeni wieków, zawiera także kolorowe zdjęcia.

Z okazji premiery – promocyjna cena!

Przejdź do książki…

O autorze:

Michele Cicatelli – obywatel Olevano sul Tusciano. Studiował na Wyższym Instytucie Nauk Religijnych św. Mateusza w Salerno. Jest redaktorem miesięcznika kultury „Il Saggio”. Publikuje książki o tematyce historycznej i teologicznej. Laureat wielu nagród i konkursów poetyckich, zwycięzca VII Międzynarodowy Konkursu Poetyckiego L’Angelo.

Patroni medialni

Książce patronuje czasopismo o aniołach "Któż jak Bóg" oraz "Królowa Różańca Świętego"

 Powiązane rzeczy