Królowa Różańca Świętego - numer 15
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Zapraszamy do zapoznania się ze spisem treści numeru 15 „Królowej Różańca Świętego”!
Zapraszamy do zapoznania się ze spisem treści numeru 15 „Królowej Różańca Świętego”!
Boleści Matki Najświętszej – Stanisława Gamrat
„Spoglądam na ludzi żyjących na ziemi i szukam między nimi tych, którzy by rozmyślali nad moimi boleściami, lecz – niestety – mało takich znajduję. Zapominają o mnie. A ponieważ mało ludzi pamięta o moich boleściach, które cierpiałam dla nich, to przynajmniej ty nie zapominaj…”
Miłosierdzie Boże – św. Faustyna Kowalska i bł. Bartolo Longo
„Serce Moje jest miłosierdziem samym. Z tego morza miłosierdzia rozlewają się łaski na świat cały. Wszelka nędza tonie w Moim miłosierdziu, a wszelka łaska tryska z tego źródła – zbawcza i uświęcająca” (Dz 1777).
„Dopiero co porzuciłem bezdroża niedowiarstwa i spirytyzmu, a moja dusza nie doznawała spokoju. Nieustanne i ciężkie pokusy rzuciły mnie w trzydziestym roku życia ku czarnej przepaści. Mój twardy kark w zuchwałej zarozumiałości podnosił się przeciw Bogu. I właśnie w tym czasie mojego największego zepsucia doznałem Miłosierdzia Bożego, które wyrwało mnie z nędzy duchowej i ocaliło od jeszcze gorszych następstw.” – bł. Bartolo
Parafia Miłosierdzia – Marek Woś
Nasza majowa pielgrzymka na święto sanktuarium w Pompejach, miała swoją cichą misję. Było nią pozyskanie relikwii bł. Bartola Longo dla pewnej warszawskiej parafii.
Nie spodziewałem się tłumów – rozmowa z księdzem Łukaszem Urbankiem
To wszystko samo się zrodziło. My zawsze wystawialiśmy obraz Matki Bożej Częstochowskiej, przed którym się modliliśmy. Oczywiście, zawsze w centrum był Pan Jezus i Najświętszy Sakrament. Zaczęliśmy zapraszać osoby i zespoły muzyczne, związane z Maryją. I tak powstał wieczór uwielbienia.
Skandal miłosierdzia – ks. Łukasz Urbanek
To jest czas łaski, a zarazem czas próby. Narzędziem danym nam przez samą Maryję, które pozwoli nam przebyć tę niełatwą drogę i podjąć się dzieła miłosierdzia, jest różaniec święty. Ta modlitwa sprawi, że będziemy mieli odwagę i siłę do wali ze złem, a zarazem odwagę i siłę do czynienia dobra.
Pod płaszczem Maryi – Magdalena Buczek
W lipcu bieżącego roku Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci obchodzą 18. rocznicę powstania. Jest to czas dziękczynienia Bogu i Maryi za dar istnienia i ciągły rozwój tej wspólnoty oraz odkrywania nowych zadań, jakie Bóg stawia przed tym dziełem oraz jego członkami.
Ojciec Stanisław Maria Kałdon – Sługa Maryi – Marek Woś
„Wiele czasu spędziłem na modlitwie u stóp Królowej Różańca Świętego w Pompejach, wertowałem archiwa sanktuarium” – mówił dominikanin, ojciec profesor, Stanisław Maria Kałdon. To właśnie w Pompejach ojciec odnalazł nowennę pompejańską i przeniósł ją na polski grunt.
I w Ostrej świecisz Bramie – Krzysztof Jędrzejewski
Każdy z nas pamięta strofy Mickiewicza: „Panno święta, co Jasnej bronisz Częstochowy I w Ostrej świecisz Bramie!”. Kiedyś te dwa miejsca były na równi znane i czczone. Choć w Częstochowie był już prawie każdy z nas, to jednak Wilno wydaje się dzisiaj niesłusznie zapomniane.
Katolicka Kuba – Dominika Krysztofowicz
Kuba słynie przede wszystkim z cygar, starych amerykańskich samochodów, doskonałego rumu i rajskich plaż. Ta niewielka republika socjalistyczna znana nam kiedyś była również z komunizmu, wyjątkowo ciepłych stosunków z Rosją oraz słynnego na cały świat dyktatora – Fidela Castro.
Sanktuarium pokoju, pokuty i różańca w Siekierkach – Stanisława Gamrat
„25 marca 1986 roku nad nową parafią i sanktuarium nagromadziło się wiele czarnych chmur. Ksiądz biskup Kazimierz Majdański wyraził to w słowach: «Odwieczny wróg Maryi chce zniszczyć Jej dzieło!…»” Wtedy proboszcz parafii zdobył się na niezwyły gest.
Pompejański zjazd w Sulejowie – Stanisława Gamrat
Tam, w samym sercu Polski, 13 czerwca odbyło się już drugie spotkanie-czuwanie pompejańskie. Dzień był przepiękny, słoneczny, gdy do tamtejszego opactwa zaczęli zjeżdżać się liczni pielgrzymi z całego kraju, w tym i nasza skromna redakcja. Nie spodziewaliśmy się, że przyjedzie aż tylu chętnych, aby oddać pokłon naszej Królowej. Kościół był wypełniony. Ojciec Augustyn Węgrzyn wszystkich serdecznie przywitał, a wśród pielgrzymów zapanowała prawdziwe rodzinna atmosfera. Nasz pompejański zjazd był niezwykle bogaty w modlitwę, konferencje i spotkania.
Kwiaty dla księdza? – Lidia Wajdzik
Czasem ktoś mnie pyta: „Co kupić księdzu na imieniny? Koszulę czy butelkę wina? Jakiś obraz czy pobożną książkę? Wtedy mówię: «Lepiej zamówcie u niego intencję Mszy świętej i ofiarujcie mu naręcze duchowych modlitw, aby upodobnić ich serca do Serca Jezusowego»!”.
W lipcu schroń się pod płaszcz Maryi – Jolanta Stawska-Jakubiuk
Znakiem szczególnej opieki Maryi jest szkaplerz święty. 16 lipca 1251 r. Matka Boża objawiła się Szymonowi Stockowi, generałowi oo. karmelitów w Palestynie. Podała mu szkaplerz, mówiąc: „To będzie dla ciebie i wszystkich karmelitów przywilej; kto w nim umrze, nie zazna ognia wieczystego”
Różaniec z medalem św. Benedykta – Anthony
Zawsze miałem poważanie dla św. Benedykta, założyciela zachodniego monastycyzmu i patrona Europy. Reguła św. Benedykta jest przykładem równowagi i zdrowego rozsądku dlatego uważałem ją za tak interesującą. Kiedy byłem nastolatkiem czułem, że mogę mieć powołanie do bycia benedyktynem i w rezultacie poznałem kilku mnichów z opactwa Elmore (Anglia) anglikańskiej wspólnoty Benedyktynów. Wspólnota ta była bardzo oddana modlitwie co mi odpowiadało, byłem więc im wdzięczny za przyjęcie mnie w gościnę.
Zwyciężyłaś, zwyciężaj (2). Miasto cudu: Chełmno (1939) i Manila (1986) – ks. Józef Orchowski
Chełmno, miasto położone nad Wisłą, znajdujące się obecnie w województwie kujawsko-pomorskim, jest uznawane za miasto cudu. Trzeciego września 1939 r. w Chełmnie naprzeciw siebie stanęły wojska: niemieckie i polskie. Doszło do strasznej, nierównej bitwy. Zginęli nie tylko żołnierze, ale również cywile. Wielu rannych znalazło się w punkcie szpitalnym, w klasztorze. Na czele nacierających sił okupanta stał feldmarszałek Guderian, który w młodości mieszkał w Chełmnie przy ulicy Świętego Ducha. Chorzy, starcy, dzieci oraz ludzie, którzy w tym czasie schronili się w mieście, modlili się, odmawiając nieustannie różaniec oraz wiele innych modlitw, błagając Stwórcę o pomoc. I Bóg nie zawiódł ich.
Pielgrzymka z Pignataro – Hanna Poreda
Każdego roku, 5 maja, kiedy zegar wybije północ, z małego miasteczka Pignataro Maggiore (na północ od Neapolu) w pieszą pielgrzymkę do Pompejów wyrusza kilkaset osób. Pragną dziękować Maryi za Jej bezcenne wstawiennictwo w czasie II wojny światowej. Nie straszny jest im upał i 90 kilometrów do pokonania. Idą, śpiewając: „Chwała Maryi!”, a mieszkańcy okolicznych wiosek chętnie oferują im jedzenie oraz nocleg.
POLSKI CUD RÓŻAŃCOWY – Marek Woś
Mało kto wie, ale także Polska ma swoje „Pignataro”! Miejscowość, której mieszkańców oszczędziła wojenna zawierucha.
Wniebowzięta – Renata Gontarz
D ogmat o wniebowzięciu Maryi Panny jest jedną z najstarszych prawd pielęgnowanych w Kościele katolickim. Uroczystość upamiętniającą wyniesienie Matki Bożej do chwały nieba obchodzono w Kościele wschodnim od VI wieku, a w Kościele rzymskokatolickim od VII stulecia. W średniowieczu, kiedy pojawiła się modlitwa różańcowa, jako przedostatnią tajemnicę chwalebną, rozważano przyjęcie Maryi Panny do nieba z duszą i ciałem. Na całym świecie znajduje się mnóstwo świątyń pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, wśród nich tak stare i znane jak katedra w Padwie, katedra w Palermo czy też słynna katedra Notre Dame w Paryżu.
O drodze do świętości …czyli Maryja wzięta do Nieba – rozważania różańcowe – Renata Gontarz
Pani katechetka na lekcji opowiadała o wielu różnych świętych. Mówiła o bracie Albercie Chmielowskim, pomagającym najbiedniejszym mieszkańcom Krakowa, organizującym dla nich ciepłe noclegi, odzież i jedzenie. O św. Maksymilianie Kolbe który nie zawahał się oddać życie za innego człowieka, o Faustynie Kowalskiej, która z samym Panem Jezusem rozmawiała i zapisywała Jego słowa w swoim „Dzienniczku”. W pewnym momencie pani spytała:
Słowo od redakcji – Marek Woś
Letni numer „Królowej Różańca Świętego” nie zapowiał się nadzwyczajnie. Ot, praca jak zawsze, kilkanaście zarwanych nocy, wzmożony wysiłek w upale. Nic, czego nie można by wytrzymać. Wszystko szło w dobrym kierunku, do czasu… Karetka i oddział intensywnej opieki medycznej skutecznie przerwały bieg prac. Nie tylko plan wydawniczy nowego numeru stanął na krawędzi przepaści…
Do tego liczne notki, modlitwy i… ŚWIADECTWA!
- PODZIĘKOWANIE KRÓLOWEJ Różańca Świętego
- Obyło się bez operacji
- Wyleczenie z ciężkiego zapalenia płuc
- Uzdrowienie z raka skóry
- Uzdrowienie żony z raka piersi
- Uleczenie z choroby nowotworowej
- Uratowane małżeństwo
- Zgoda w rodzinie
- Koniec rozłąki
- Poszukując pracy…
- Niespodziewana oferta
- „Dzień bez tej modlitwy to dzień stracony”
- Podziękowanie Matce Bożej Pompejańskiej
- Wymodlona praca dla męża
- Łaski płynące z nowenny pompejańskiej
- Całkowite uzdrowienie z lyme disease
- Uleczenie z boreliozy
- Uzdrowienie z bardzo ciężkiej choroby
- Uzdrowienie z nałogu nikotynizmu
- Dziękuję Ci, Matko Boża, za cud…
- Egzamin z prawa jazdy
- Chwała Panu i Matce Przenajświętszej!
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.