Królowa Różańca Świętego - numer 37

Dostępność: duża ilość
Cena: 4,90 zł 4.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Wydanie numer 37.

52 strony.

Stanisława Gamrat - Matka Boża Bolesna

 

Patrząc na Krzyż Jezusa nie możemy nie pomyśleć o boleści Matki Bożej. Jak pisze św. Bernard: „Co Chrystus wycierpiał w ciele, to Maryja wycierpiała w duszy swojej”. A św. Hieronim dodaje: „Ile uderzeń na ciele Jezusa tyle ran w Jej Sercu. Rany po całym ciele Chrystusowym rozlane, zlały się w sercu Maryi. Ile uderzeń, ile gwoździ szarpało Ciało Jezusa tyle ich rozdzierało duszę Matki.” 

 

Marek Woś - Michał Archanioł, św. Gargano i miecz wbity w skałę

 

Jednym z miejsc, które odwiedziliśmy, realizując film o Michale Archaniele pt. „Broń nas w walce”, była kaplica  Montesiepi, zbudowana na grobie św. Galgano Guidottiego. Związek tej postaci ze św. Michałem Archaniołem  jest podkreślany w licznych zapiskach historycznych. 

 

Krzysztof Jędrzejewski - Marsz dla Królowej Polski, cz. 3: Lanciano

 

Około 750 roku w mieście Lanciano, w starożytności, zwanym Anxanum wydarzył się pierwszy udokumentowany i najbardziej znany w Kościele katolickim Cud Eucharystyczny. Podczas odprawiania mszy w kościele św. Longina przez mnicha z zakonu Bazylianów, który wątpił w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii, w czasie kiedy wypowiadał słowa konsekracji hostia zamieniła się w Prawdziwe Ciało, a wino w Naturalną Krew. Przerażony zakonnik z miejsca uwierzył, jak również wszyscy, którzy byli świadkami tego cudownego zjawiska, kiedy na ich oczach Słowo stało się Ciałem.

 

ks. Józef Orchowski - Szczerze podążał za prawdą

 

Powyższe słowa są modlitwą wielkiego angielskiego konwertyty, Jana Henryka Newmana, który urodził się w roku 1801 we wsi Ealing, w pobliżu Londynu, w zamożnej, obojętnej religijnie rodzinie protestanckiej. Ojciec jego, z pochodzenia Żyd, był londyńskim bankierem. Matka zaś, Jemima Fourdrinier, pochodziła z francuskiej rodziny hugenotów. Był najstarszym synem z sześciorga rodzeństwa. Mając 15 lat, uparcie poszukiwał pełni objawionej przez Boga prawdy. W 1817 roku wyjechał do Oxfordu, gdzie rozpoczął studia w college’u Świętej Trójcy, które ukończył w 1820 roku, a w 1822 został wykładowcą w college’u w Oriel. W tym czasie sytuacja rodzinna uległa pogorszeniu. Bankructwo ojca zmusiło Jana do finansowego wspierania rodziny. W lipcu 1824 roku został diakonem Kościoła anglikańskiego, po czym rozpoczął pracę w ubogiej parafii św. Klemensa w Oxfordzie. Przyjął święcenia kapłańskie w kościele anglikańskim w 1925 roku.

 

Lidia Wajdzik - Różaniec z fasolek

 

Pogórze to niewielka malownicza wieś przylegająca do miasta Skoczowa na Śląsku Cieszyńskim. Nad wsią góruje okazała świątynia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu. Jej wnętrze emanuje świętością, pachnie różańcem. Wokoło można podziwiać zadziwiającą panoramę Beskidu Śląskiego i obserwować życie ptactwa wodnego nurkującego w wodach stawów leżących u jej podnóża. Wszystko tu zadziwia, zachwyca i zbliża do nieba.

 

Patrycja Pierzynka - Wychowanie przez różaniec, cz. 3: św. Urszula Ledóchowska

 

Przed nami ostatnie spotkanie z cyklu poświęconego wychowaniu z udziałem modlitwy różańcowej. Patronuje mu św. Urszula Ledóchowska. Jan Paweł II wyniósł ją na ołtarze w 2003 roku, a sześć lat później Senat naszego kraju, w związku z obchodami 70. rocznicy śmierci Urszuli, wskazał nam ją jako wzór patriotyzmu. Wspominamy o tym, by podkreślić, że święta za życia umiłowała dwie ojczyzny – ziemską i niebieską. W drodze do tej drugiej towarzyszyło jej imię Maria, które przyjęła, składając śluby zakonne. Przynależąc do sióstr urszulanek, pracowała w żeńskiej szkole, prowadzonej przez zgromadzenie. Opiekowała się również mieszkankami internatu. Rodzina zakonna, w której żyła, szybko powiększała się o nowe siostry. Z czasem Urszula została matką przełożoną jednego z domów zgromadzenia.

 

Andrzej Jędrzejczak - Kobiety w Biblii. Anna

 

Znana jest powszechnie historia ofiarowania Jezusa w Świątyni, kiedy na scenie obok Świętej Rodziny pojawiają się także starzec Symeon i prorokini Anna. Z ich ust padają jednak słowa, które dla wielu z nas są niezrozumiałe. Kim była Anna? Jak znalazła się w Świątyni? Jakie życie wiodła? I w końcu co mówi do nas ta biblijna postać?

 

Różaniec rowerowy. O różańcu rowerowym rozmawiamy z jego wynalazcą, Franciszkiem Rakowskim.

 

P:Jest pan rowerzystą jeżdżącym z pasji czy dla sportu?

O:Jeżdżę trochę aktywniej niż tylko użytkowo. Lubię wycieczki rowerowe, ale też często jeżdżę po mieście, a do pracy, codziennie, kiedy jest sezon.

 

Pani Anielska z Dąbrowy Górniczej

 

W centrum Dąbrowy Górniczej wznosi się majestatyczna, neogotycka bazylika, która jest duchowym centrum Zagłębia  i niezwykle żywym ośrodkiem kultu Matki Bożej Anielskiej. 

Powstanie sanktuaryjnej świątyni jest dziełem jednego człowieka  – ks. Grzegorza Augustynika, miejscowego proboszcza,  nieprzeciętnie gorliwego duszpasterza.

 

Świadectwa różańca i nowenny pompejańskiej

 

Magdalena Buczek - Dziewica Objawienia

 

Tuż obok miejsca, w którym męczeńską śmiercią zginął św. Paweł Apostoł, dawniej prześladowca chrześcijan, ukazała się Maryja, którą Bóg posłał, by uratować duszę człowieka walczącego z Kościołem katolickim i przekazać przesłanie pełne nadziei. Bogu zależy na każdym człowieku. On wybiera odpowiedni czas i najlepszy sposób, aby dotrzeć do serca tego, który nie poznał Jego miłości i jest od Niego daleko. 

 

Matka Boleściwa - fragment książki „Wianek Mariański”

 

Chociaż osobnym świętem 15 września, Kościół czci Matkę Bolesną, to jednak w chwili,  gdy przeżywa mękę Syna, nie może nie pomyśleć o boleści Matki. Od Tajemnicy  Odkupienia bowiem nierozłączna jest Ta, która jest naszą Współodkupicielką –  Maryja, której, duszę według przepowiedni Symeona, przeszył miecz boleści.  Jej zatem liturgia poświęca piątek po niedzieli pasyjnej. 

 

Andrzej Jędrzejczak, Jacek Rakoczy - Zwierzęta w Biblii - Bocian

 

Wśród najbardziej charakterystycznych ptaków Ziemi Świętej wylicza się bociana, czaplę i ibisa. Ten pierwszy z nich pojawia się jednak rzadziej nad Izraelem. Równie incydentalnie występuje w tekstach Pisma Świętego, bo zaledwie sześć razy. Zaliczony został do grupy zwierząt nieczystych, których spożywanie było kategorycznie zabronione (Kpł 11,19; Pwt 14,18). Jest to ciekawy zabieg mając na uwadze zachowania bociana, który według starożytnych, nie wabił s­­­­­­amicy do współżycia. Dalej, prorok Jeremiasz przekazuje słowa Jahwe użalającego się nad Izraelem i jego zachowaniem. Naród wybrany notorycznie nagina nadane święte prawo i nie stosuje się do poleceń proroka. 

 

Renata Gontarz - Matka Zbawiciela

 

Imię Jezus znaczy dokładnie „Bóg zbawia”. Wielki Post, a także następujący zaraz po nim okres Wielkanocny są dobrą okazją, żeby przypomnieć sobie najbardziej podstawowe prawdy na temat naszego zbawienia.

 

Izabela Marciniak - Ta, której duszę przeszył nóż

 

Pola uprawne, sady i łąki wpisują się w krajobraz ziemi sandomierskiej. Przejeżdżając przez te rolnicze tereny, można odnieść wrażenie, że zielonym niwom nie ma tu końca. Tymczasem w Sulisławicach przed podróżnym wyrasta niespodziewanie monumentalna, neogotycka świątynia, której wieże górują nad okolicą. Ktoś, kto przybywa tu po raz pierwszy, może doświadczyć niecodziennego uczucia, że właśnie przeniósł się w czasy średniowiecznych katedr. Tymczasem wewnątrz tej ogromnej świątyni, zamiast strzelistego gotyckiego ołtarza, znajduje się niewielkie, ale bezcenne malowidło, które od wieków przyciąga tu pielgrzymów…

 

Robert Bryl - Jak się spowiadać?

 

Drodzy Czytelnicy, temat pozornie wydaje się oczywisty, ale jak pokazuje praktyka, nie zawsze korzystamy z sakramentu pokuty i pojednania dobrze. Grozi nam wtedy duchowe zubożenie, czy wręcz duchowe uwstecznianie się. Przypomnijmy więc pięć warunków dobrej spowiedzi świętej.

 

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl