Kategorie blog
Promocje
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA

28,50 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
egz.
Lourdes. Wezwanie do pokuty
Lourdes. Wezwanie do pokuty

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 6,50 zł
szt.
Sekret Gietrzwałdu
Sekret Gietrzwałdu

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Godzina Łaski dla świata
Godzina Łaski dla świata

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł QD - DAMSKA, L
Koszulka: Michał Archanioł QD - DAMSKA, L

35,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Koszulka: Pax - MĘSKA, XL
Koszulka: Pax - MĘSKA, XL

28,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł - obrońca - DAMSKA, M
Koszulka: Michał Archanioł - obrońca - DAMSKA, M

25,00 zł

Cena regularna: 32,00 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
szt.
Koszulka: Ichtis
Koszulka: Ichtis

29,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo

4,99 zł

Cena regularna: 5,90 zł

Najniższa cena: 5,90 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł QD - MĘSKA, XXL
Koszulka: Michał Archanioł QD - MĘSKA, XXL

35,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Królowa Różańca Świętego - numer 60
Królowa Różańca Świętego - numer 60

Ukazał się już kolejny numer (60) naszego różańcowego czasopisma "Królowa Różańca Świętego"!

Dostępny w wersji papierowej <ZOBACZ> i elektronicznej PDF <ZOBACZ>.

Nasi Autorzy przygotowali interesujące teksty o relikwii Całunu Turyńskiego; proroctwie Symenona; biblijnym motywie Boga, który ubiera.

Wybierzemy się w niezwykłą podróż po kaszubskiej Jerozolimie, czyli Wejherowie. Przeniesiemy się też do czasów wielkich polskich zwycięstw militarnych, które były możliwe dzięki królowi Sobieskiemu, jego zmysłowi taktycznemu i oddaniu się Maryi.

Królowa Różańca Świętego nr 60

Sprawdź, co znajdziesz w pierwszym numerze z roku 2023!

SPIS TREŚCI:  

Stanisława Gamrat, Chusta Weroniki

Chusta, której użyła Weronika, ocierając twarz Jezusowi prowadzonemu na Kalwarię, skrywa wiele tajemnic, podobnie jak Całun Turyński. Jednak pełnowymiarowa podobizna Ukrzyżowanego wzbudziła także wielkie zainteresowanie pośród naukowców. W ostatnich latach została poddana wnikliwym badaniom. Płótno Weroniki nadal jest pieczołowicie strzeżone i nigdy nie zostało poddane należytym badaniom z uwagi na blaknięcie i nietrwałość.

Krzysztof Sadło, Całun Turyński. Ikona kerygmatu

„Na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem wyleję Ducha pobożności. Będą patrzeć na tego, którego przebili, i boleć będą nad nim, jak się boleje nad jedynakiem, i płakać będą nad nim, jak się płacze nad pierworodnym”. (Za 12,10)

s. Urszula Dzielawska CMBB, Tomasz Parciński, Przez boleść Twoją przy proroctwie Symeona

Maryja w sposób pełny i doskonały uczestniczy w zbawczym planie Boga. Wypowiadając w chwili Zwiastowania swoje „tak”, wewnętrznie zgadza się na wszystko, co ma się stać Jej udziałem. Kontemplacja życia Maryi oznacza więc współuczestnictwo zarówno w Jej radości i chwale, jak i w Jej cierpieniu, smutku oraz stracie. W Godzinkach ku czci Matki Bożej Bolesnej żali się Ona słowami: „Boleść jest nieustannie w sercu moim”. Całe życie Matki Jezusa naznaczone jest cierpieniem, a w swym sercu nosi Ona głęboki ból. Ból siedmiu mieczy, które kolejno przeszywają Jej duszę.

Bartosz Wojnarowski, Święta Brygida

Kobiecy nurt mistyki przeżywa swój rozkwit w XIV wieku. I właśnie na początku tego stulecia w Szwecji rodzi się, chyba do dziś najwybitniejsza, duchowa postać Skandynawii. Losem średniowiecznej niewiasty oddychała w pełni: za mąż wydano ją jako 14-latkę, matką została osiem razy (w tym Katarzyny, późniejszej świętej), a po śmierci męża spędziła resztę życia jako siostra zakonna. Brygida Szwedzka, bo o niej mowa, to wielka mistyczka, którą Jan Paweł II ogłosił współpatronką Europy. Nie mogło i jej zabraknąć w cyklu osiemnastu najbardziej zasłużonych dla mistyki czcicielek Maryi.

Magdalena Buczek, Współcierpiący z Ukrzyżowanym

Święty ojciec Pio jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych świętych XX wieku. Z pewnością większość z nas jest w stanie choć w kilku zdaniach scharakteryzować jego postać. Na czym polega fenomen jego świętości? Czy współczesny człowiek może nadal czerpać z głębi jego życia duchowego?

Krzysztof Jędrzejewski, Pielgrzymowanie jest jak umieranie...

Wielu ludzi chciałoby ze mną wyruszyć w drogę na pielgrzymi szlak. Wyobrażają sobie pielgrzymkę jako przyjemny spacer w słońcu, kiedy człowiek odrywa się od wszystkich swoich problemów i może spokojnie iść przed siebie, nie przejmując się niczym. Jednak nie są świadomi tego, że pielgrzymka jest związana z wielkim zmęczeniem, wyrzeczeniem i cierpieniem i żeby dojść do celu, trzeba wylać wiele potu, a czasem krwi i łez. Nie zdają sobie sprawy, że przypomina ona bardziej drogę krzyżową i umieranie niż wakacyjny wypoczynek.

Andrzej Jędrzejczak, Bóg ubierający

Niejednokrotnie zdarza nam się w codziennym życiu ocenić kogoś po tym, w jaki sposób jest ubrany, wyrazić słowa zachwytu wobec kunsztownie skrojonej tkaniny lub też bezgranicznie się obrazić ze względu na szpetotę czyjejś garderoby. Świat mody prezentuje coraz to bardziej wymyślne stroje, których raczej nie uraczymy na zatłoczonej miejskiej ulicy. Ubiór i wszelkiego rodzaju dekoracje nadal jednak niosą ze sobą ogromny ładunek wiedzy o przywdziewającej je osobie. Nie inaczej było w czasach starożytnych. Sprawdźmy, jak przez autorów biblijnych pojmowana była symbolika stroju i co myśleli o nagości.

ks. Józef Orchowski, Maryja i Eucharystia drogami do świętości

Sobór Watykański II w ósmym rozdziale „Konstytucji Dogmatycznej o Kościele”, poświęconym Błogosławionej Maryi Dziewicy Bożej Rodzicielce w tajemnicy Chrystusa i Kościoła, przedstawił między innymi to, że „Błogosławiona Dziewica, przeznaczona od wieków łącznie z wcieleniem Słowa Bożego na Matkę Boga, stała się tu, na ziemi, z postanowienia Opatrzności Bożej Matką – żywicielką boskiego Odkupiciela, w sposób szczególny przed innymi szlachetną towarzyszką i pokorną służebnicą Pana (…) Dzięki swej macierzyńskiej miłości opiekuje się braćmi Syna swego, pielgrzymującymi jeszcze i narażonymi na trudy i niebezpieczeństwa, póki nie zostaną doprowadzeni do szczęśliwej ojczyzny” (61 i 62).

Justyna Muńska, Wejherowo. Kaszubska namiastka Ziemi Świętej

Zapraszając wszystkich do duchowej łączności z ziemską ojczyzną Mistrza z Nazaretu, do Wejherowa, kaszubskiej Jerozolimy, o. Dariusz Szymaniak OFM, kustosz Sanktuarium w Wejherowie, podkreśla, że krocząc kalwaryjskimi dróżkami, można poczuć klimat Ziemi Świętej. Można poczuć jej zapach.

Elżbieta Grot, Pro Christo et Patria

Franciszek Rogaczewski urodził się 23 grudnia 1892 r. w Lipinkach koło Świecia w rodzinie Leonarda i Anny z domu Laskowskiej jako najstarszy z siedmiorga rodzeństwa. Kształcił się w Collegium Marianum w Pelplinie, następnie w gimnazjum w Chełmnie, gdzie zdał maturę. W latach 1913–1918 studiował filozofię i teologię w Seminarium Duchownym w Pelplinie.

Świadectwa mocy różańca oraz nowenny pompejańskiej

Izabela Gardyńska, Poświęcenie kościoła Matki Bożej Pompejańskiej

W miejscowości Żerniki Wrocławskie położonej pod Wrocławiem powstał pierwszy kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Pompejańskiej.

Natalia Klimczak, Lekcje i błogosławieństwa świętego Szarbela

Sława św. Szarbela Makhloufa obiegła już cały świat. Na każdym kontynencie można spotkać ludzi, którzy jego wstawiennictwu zawdzięczają niezwykłe cuda. Wszyscy jednak znamy to uczucie, kiedy prosimy o wstawiennictwo i mam wrażenie, że nic się nie zmienia w naszej sprawie. Dlaczego tak się dzieje? Czy święty może nie odpowiedzieć na nasze modlitwy? A może pomaga w inny sposób, niż oczekiwaliśmy?

Izabela Marciniak OV, W kręgu literackiej perły barokowej. Rzecz o .."Gorzkich żalach"

„Bądźcież naśladowcami mymi, jako i ja jestem Chrystusa ukrzyżowanego. I zaiste, Najmilsi moi, stroskanego dla nas Serca Jezusa Pana i Matki Jego Bolesnej, niczym bardziej pocieszyć nie możemy, jako tejże męki rozmyślaniem”. – ks. Wawrzyniec Benik

Renata Gontarz, Ciemna jutrznia: co to takiego?

Cały okres Wielkiego Postu w Kościele przypomina nam wszystkim o męce i śmierci Jezusa. Służą temu specjalnie dobrane pieśni, nabożeństwa, takie jak gorzkie żale czy droga krzyżowa. Jednakże kulminacja przeżywania wydarzeń paschalnych następuje w dniach Triduum Pańskiego.

Bartłomiej Cipora, Rozważania różańcowe

Rafał Stanisławski, Polskie zwycięstwa różańcowe

Różaniec łączy zwycięstwa pod Wiedniem, Chocimiem i Lwowem oraz wielkie procesje modlitewne na Jasnej Górze i w Krakowie, gdzie do dzisiaj w kościele Ojców Dominikanów pw. Świętej Trójcy, znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Różańcowej, kopia rzymskiej ikony Matki Bożej Śnieżnej, sprowadzona w 1600 r. z Rzymu przez kard. Bernarda Maciejowskiego, prymasa Polski. Wizerunek początkowo znajdował się w rzymskim kolegium jezuitów, gdzie modlił się św. Stanisław Kostka. Koronacji obrazu 2 października 1921 r. dokonał kard. Adam Stefan Sapieha.

s. Urszula Dzielawska CMBB, Tomasz Parciński, Tak bardzo różni: celnik Mateusz i Szymon Gorliwy

Opisując postaci kolejnych apostołów, kilkakrotnie podkreślaliśmy, że Bóg w swoim wyborze nie kierował się ludzką logiką. Pewne jest, że Chrystusowi nie zależało na stworzeniu idealnie współpracującego zespołu, w którym wszyscy doskonale do siebie pasują i perfekcyjnie wypełniają swe zadania. Podstawowym kryterium Jego wyborów były miłość i miłosierdzie, dlatego powoływał niedoskonałych, aby uczynić z nich świętych.

prof. nadzw. dr hab. Barbara Kałdon, Orędownik Matki Bożej Królowej Polski

Życie i działalność duszpasterska ks. prałata Edwarda Madeja, proboszcza bazyliki konkatedralnej w Stalowej Woli, jego 40-lecie kapłaństwa oraz 30-lecie probostwa wpisuje się na stałe w obchody jubileuszowe 50-lecia poświęcenia i 25-lecia konsekracji oraz podniesienia do godności i znaczenia kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl