Niech Najświętsze Serce Jezusa przemówi do każdego!
Niech Najświętsze Serce Jezusa przemówi do każdego!

Czerwiec miesiącem szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Serdecznie zachęcamy - właśnie w miesiącu czerwcu - do odprawienia nabożeństwa, które obdarzone jest aż dwunastoma obietnicami danymi przez Pana Jezusa!

Nie zmarnuj tak pięknego miesiąca i otwórz swoje serce na obfitość łask!

W odprawieniu tego nabożeństwa pomoże Ci książka: "Osobiste poświęcenie się Sercu Jezusowemu”, która zawiera:
  • opis nabożeństwa, 
  • modlitwy do Chrystusa Króla, 
  • tabelkę z miesięcznymi adnotacjami duchowymi na tle dziesięciu obowiązków osób poświęconych, 
  • miejsca na postanowienia i notatki, 
  • memoriał Episkopatu Polski
  • krótka charakterystyka objawień św. Małgorzaty Alacoque.
< ZOBACZ TUTAJ >  

Główna zasługa w rozpowszechnieniu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada skromnej zakonnicy, wizytce, św. Małgorzacie Marii Alacoque.

  27 grudnia 1673 roku Pan Jezus pokazując swoje Serce pełne ognia, rzekł do skromnej zakonnicy, św. Małgorzaty Marii Alacoque:
 Moje Boskie Serce tak płonie miłością ku ludziom, że nie może dłużej utrzymać tych płomieni gorejących, zamkniętych w moim łonie. Ono pragnie rozlać je za twoim pośrednictwem i pragnie wzbogacić ludzi swoimi Bożymi skarbami. Następnie Jezus wziął serce Małgorzaty i umieścił je symbolicznie w swoim Sercu. Potem już przemienione i jaśniejące oddał Małgorzacie. Usłyszała pocieszające słowa: Dotąd nosiłaś tylko imię mojej sługi. Dzisiaj daję ci inne imię – umiłowanej uczennicy mojego Serca."

Sam św. Jan Paweł II odprawił to nabożeństwo i zalecał wszystkim, którzy chcą bliżej poznawać Serce Pana Jezusa i się Jemu ofiarować.

„…przy Sercu Jezusowym serce człowieka uczy się poznawać, jaki jest prawdziwy i jedyny sens jego życia i jego przeznaczenie: przy Sercu Jezusowym serce człowieka nabiera zdolności miłowania”. (Jan Paweł II)


Obietnice Serca Jezusowego:

1. „Pan Nasz odsłonił… skarby miłości i łask dla tych osób, które Mu się poświęcą i ofiarują, a skarby te są tak olbrzymie, iż nie potrafię tego wyrazić…”.

2. ” Boskie Serce jest … pewnym schronieniem dla wszystkich biednych grzeszników, którzy zechcą tam się ukryć dla uniknięcia sprawiedliwości Boga…” – „Umieszczając ich na szczególnej liście Swego Serca Boskiego… Jezus zapewnia ich zbawienie…” – „Niszcząc panowanie szatana w duszach…, nie pozwoli zginąć żadnej z tych wszystkich, które Mu się poświęcą”.

3. „Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego u tych wszystkich, którzy Mu się poświęcą i ofiarują z zapałem, przyniesie obfity owoc i dokona wielkiej przemiany wewnętrznej”.

4. W Sercu Jezusa „znajdą wszelką pomoc potrzebną w ich stanie…”.

5. Otrzymują „błogosławieństwo niebios we wszystkich swych przedsięwzięciach”.

6. Serce Jezusa będzie dla nich „ulgą w pracy”, „mocą w słabości (i) najlepszym lekarstwem na wszelkie zło”.

7. Serce Jezusa będzie dla nich „pociechą w troskach, strapieniach i smutkach”.

8. „Jako źródło wszelkich dóbr… zaradzi wszystkim ich potrzebom”, w pierwszym jednak rzędzie – duchowym.

9. „W Tym Sercu Najświętszym znajdą miejsce ucieczki w ciągu całego ich życia”.

10. „Boskie Me Serce szczególnie w godzinę ich śmierci stanie się dla nich bezpiecznym schronieniem”. – „Jakże słodko będzie umierać po życiu, w ciągu którego żywiło się czułe i ustawiczne nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego”.

11. „Pan Nasz ukazał… wiele imion Tam (w Sercu Swym) zapisanych za to pragnienie, z jakim pracują dla Jego Chwały i dlatego nie pozwoli nigdy ich stamtąd usunąć”.

12. Tzw. „Wielka Obietnica”: „W nadmiarze Miłosierdzia Mego Serca obiecuję…, że wszechmocna Ma miłość udzieli ostatecznej łaski pomocy wszystkim, którzy przystąpią przez 9 z rzędu pierwszych piątków miesiąca do Komunii Św., tak iż nie umrą w Mojej niełasce, ani bez Sakramentów i że Boskie Me Serce będzie dla nich bezpiecznym schronieniem w ostatnim momencie (ich życia)”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl