Kategorie blog
Promocje
Objawienia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie (oprawa miękka)
Objawienia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie (oprawa miękka)

27,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 27,00 zł
szt.
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA

28,50 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Lourdes. Wezwanie do pokuty
Lourdes. Wezwanie do pokuty

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 6,50 zł
szt.
Sekret Gietrzwałdu
Sekret Gietrzwałdu

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Godzina Łaski dla świata
Godzina Łaski dla świata

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
egz.
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo

4,99 zł

Cena regularna: 5,90 zł

Najniższa cena: 5,90 zł
szt.
Zestaw 1 - dla początkujących
Zestaw 1 - dla początkujących

16,35 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Koszulka: Ichtis
Koszulka: Ichtis

29,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
Modlitwy do św. Józefa
Modlitwy do św. Józefa

2,50 zł

Cena regularna: 2,99 zł

Najniższa cena: 2,99 zł
szt.
Miesiąc ku czci św. Józefa. Nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa miękka)
Miesiąc ku czci św. Józefa. Nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa miękka)

19,90 zł

Cena regularna: 25,00 zł

Najniższa cena: 17,90 zł
szt.
Królowa Różańca Świętego - numer 63
Królowa Różańca Świętego - numer 63

Ukazał się już kolejny numer (63) naszego różańcowego czasopisma "Królowa Różańca Świętego"!

Dostępny w wersji papierowej <ZOBACZ> i elektronicznej PDF <ZOBACZ>.

 

 Sprawdź, co znajdziesz w czwartym numerze z roku 2023!

SPIS TREŚCI:  

Stanisława Gamrat, Matka Boża Świetlista

Maryja często przychodzi do nas w sposób, który wydaje się nieodpowiedni dla Jej potęgi. Wybiera bowiem to, co małe, zapomniane, pomijane czy opuszczone. Tak też było w przypadku tej cudownej figury.

Marek Woś, Aneta Ciężarek, Ona chce nas URATOWAĆ

Wywiad z Anetą Ciężarek, koordynatorką peregrynacji obrazu Matki Bożej Łaskawej.

Rafał Stanisławski, Matka Boża Łaskawa

Historia Matki Bożej Łaskawej na ziemiach polskich rozpoczęła się dzięki działalności księży pijarów, którzy przybyli do Polski w 1642 r., aby zadbać o młode pokolenia Polaków. Prowadzili tak zwane szkoły pobożne. Wstępnie utworzono piętnaście placówek, współcześnie ta dobra inicjatywa funkcjonuje jako Szkoły Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych. W tamtym okresie największą frekwencją cieszyło się warszawskie Collegium Nobilium, o randze szkoły wyższej. W tej sprawie św. Józef Kalasancjusz wysłał do Polski swojego wychowanka. Do Warszawy przybył zatem ks. Hiacynt Orselli, a jego zadaniem była organizacja edukacji na terenie Rzeczpospolitej.

Społeczny Komitet Krzewienia Kultu Matki Bożej Łaskawej, Rozważania z Matką Bożą Łaskawą

Rozważania różańcowe.

Renata Gontarz, Matka Boża Łaskawa. Co znaczy ten tytuł?

W Polsce jest całkiem dużo miejsc, które nazywane są sanktuariami Matki Bożej Łaskawej. Znajdują się one między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Krzeszowie czy Pobiedziskach. Czy na pewno dobrze rozumiemy określenie „Matka Boża Łaskawa”?

Artur Wolski, Męski różaniec

5 lat, 2 miesiące i 23 dni – tyle czasu upłynęło od momentu, kiedy po raz pierwszy mężczyźni w Warszawie rozpoczęli realizację nabożeństw Wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. W stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, dokładnie 7 kwietnia 2018, w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej na Starym Mieście rozpoczęliśmy od mszy świętej, której przewodniczył ks. Dominik Chmielewski. W miejscu, gdzie przed pięćdziesięciu laty bł. kardynał Stefan Wyszyński koronował wizerunek Matki Bożej Łaskawej, a św. Jan Paweł II rozpoczął swoją pierwszą pielgrzymkę w Polsce w roku 1979 pod hasłem „Gaude Mater Polonia” – „Raduj się, Matko Polsko”.

Stanisław Krygier, Ziemia i lud Maryi. Matka Boża Łaskawa Pani Pobiedzisk

Królestwo niebieskie jest podobne do skarbu ukrytego w ziemi. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją. „A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je”.

Agata Witkowska, Marianna KOLBE

Spośród wielu matek, które wydały na świat osoby zasłużone dla Kościoła, matka o. Maksymiliana Kolbego jest postacią szczególną. Sama będąc osobą odznaczającą się bardzo surową religijnością, w takim duchu wychowywała swych synów, marząc o tym, by swe życie poświęcili służbie kapłańskiej. Przynajmniej częściowo się to spełniło.

Paulina Wysocka, Maksymilian Kolbe. Święty na maksa

Jedno z moich pierwszych wspomnień z dzieciństwa związanych z Kościołem to niewielki obrazek smutnego świętego zawieszony w bocznej kaplicy mojego parafialnego kościoła, obok dużego wizerunku Matki Bożej. Jakby ktoś chciał schować tego chudego mężczyznę w obozowym pasiaku. Na piersi czerwony trójkąt i numer 16670. „Kto to jest?” – zapytałam mamę nieco wystraszona. „To Maksymilian Kolbe, poszedł na śmierć głodową za innego więźnia”. „Ale dlaczego jest taki smutny?” – zastanawiałam się.

Marek Piotrowski, Wniebowzięta

Często spotykamy się ze zdaniem, że do Nieba mają wstęp wyłącznie „dusze” wierzących. Jest to częściowo prawda – jeszcze nie nastąpiło zmartwychwstanie ciał zapowiedziane na koniec dziejów, dlatego umierający w Panu „chwilowo” znajdują się w stanie śmierci, tj. rozłączenia duszy i ciała. Jednak prawdą naszej wiary, wyznawaną na każdej niedzielnej Mszy świętej, jest wiara w „ciała zmartwychwstanie”.

Bartosz Wojnarowski, Bł. Anna Katarzyna Emmerich

Dla tej mistyczki fenomen objawień był tak charakterystyczny, że wielu chrześcijanom kojarzy się ona tylko z nim. To właśnie jej pisma stały się drugą, oprócz Ewangelii, podstawą scenariusza hollywoodzkiej produkcji przedstawiającej Mękę Pańską, zatytułowanej „Pasja”.

Natasza Lisowska, Cnoty boskie u podstaw łaski zbawienia w ujęciu św. kard. Johna Henry’ego Newmana

Święty Kardynał John Henry Newman w swoich licznych kazaniach największych darów Bożych upatrywał w wierze, nadziei i miłości. Nawiązywał w ten sposób do Pawłowego „Hymnu o miłości”, w którym apostoł zapewnia o ich wartości i nieprzemijalności, a w szczególności miłości, która nadaje dwóm pozostałym sens.

Świadectwa mocy różańca oraz nowenny pompejańskiej

Bartolo Longo, Wyzdrowienie niedołężnej siostry

Siostra miłosierdzia Flavia Cilea, niedołężna od dwunastu lat, dochodzi do zdrowia na zakończenie nabożeństwa sobót różańca, wchodząc do sanktuarium w Pompejach.

Lidia Wajdzik, Wspólnotowe posłanie do świata

„Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół” – tak, nasze Credo zawiera w sobie całą naukę o Kościele. Głosimy, że jest on święty – bo założony przez Pana Jezusa, który w nim trwa i dysponuje wszelkimi środkami potrzebnymi do uświęcenia; powszechny, czyli katolicki – bo jest posłany do wszystkich ludzi wszystkich czasów i wszystkich, choć różnorodnych kultur; apostolski – bo powstał z przepowiadania Apostołów i nadal prowadzi swoją misję.

ks. Józef Orchowski, Miłość do Maryi i Eucharystii w muzyce

Papież Pius XI 15 sierpnia 1932 r., pisząc list do kardynała Alfreda Idelfonsa Schustera, wyraził się o Maryi, że: „Matka Boża, narzędzie łask niebiańskich, została umieszczona w zenicie potęgi i chwały w niebiosach, aby wspierać swą opieką ludzi szukających swej drogi na ziemi pośród wielu trudów i niebezpieczeństw”.

Krzysztof Jędrzejewski, Przez Pustynię Judzką

Pustynia Judzka. To tutaj Jan Chrzciciel żył w odosobnieniu, przygotowując się do swojej działalności. To tutaj też przez 40 dni pościł Chrystus i był kuszony przez Szatana.

Izabela Marciniak OV, Na pielgrzymim szlaku z Władysławem Reymontem

Tradycja pielgrzymowania w Polsce sięga czasów pogańskich i wiąże się z prastarymi wierzeniami Słowian, którzy wyruszali w drogę do ówczesnych świątyń pogańskich i miejsc związanych z kultem drzew, gór, wód czy bóstw. Ślęża, gdzie czczono Słońce, Łysa Góra – miejsce kultu Łady, Body i Leli czy Lednogóra koło Gniezna, to przykładowe miejsca i cel tych pogańskich pielgrzymek.

Andrzej Jędrzejczak, Łąka kwiecia pełna i Gwiazdo zaranna. Poezja armeńska o Maryi

W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie dziełami, które w dyskursie naukowym określane są jako apokryfy. Próbkę wiedzy o literaturze apokryficznej przedstawiliśmy już w poprzednim numerze, w którym Czytelnicy i Czytelniczki mogą przeczytać o św. Annie, matce Maryi. Czym jest literatura apokryficzna? I czy istnieje jeszcze jakaś inna literatura starożytna, w której możemy przeczytać o Maryi? W jaki sposób o Maryi piszą poeci starożytnej Armenii?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl