Kategorie blog
Promocje
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA

28,50 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
egz.
Lourdes. Wezwanie do pokuty
Lourdes. Wezwanie do pokuty

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 6,50 zł
szt.
Sekret Gietrzwałdu
Sekret Gietrzwałdu

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Godzina Łaski dla świata
Godzina Łaski dla świata

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł QD - DAMSKA, L
Koszulka: Michał Archanioł QD - DAMSKA, L

35,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Koszulka: Pax - MĘSKA, XL
Koszulka: Pax - MĘSKA, XL

28,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł - obrońca - DAMSKA, M
Koszulka: Michał Archanioł - obrońca - DAMSKA, M

25,00 zł

Cena regularna: 32,00 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
szt.
Koszulka: Ichtis
Koszulka: Ichtis

29,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo

4,99 zł

Cena regularna: 5,90 zł

Najniższa cena: 5,90 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł QD - MĘSKA, XXL
Koszulka: Michał Archanioł QD - MĘSKA, XXL

35,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Królowa Różańca Świętego - numer 64
Królowa Różańca Świętego - numer 64

Ukazał się już kolejny numer (64) naszego różańcowego czasopisma "Królowa Różańca Świętego"!

Dostępny w wersji papierowej <ZOBACZ> i elektronicznej PDF <ZOBACZ>.

 Sprawdź, co znajdziesz w piątym numerze z roku 2023!

 

SPIS TREŚCI:  

Rafał Stanisławski, Objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie

W 1877 r. Matka Boża objawiła się w Gietrzwałdzie i przemówiła w języku polskim, w gwarze warmińskiej, zwracając się do polskich dzieci. Z Maryją rozmawiały Justyna Szafryńska i Barbara Samulowska. To wielki dar Boży dla Polaków, otóż Bogurodzica obiecała złagodzenie prześladowań Kościoła katolickiego w Królestwie Polskim, a także oznajmiła, że polskich kapłanów będzie więcej, jeśli ludzie zaczną się modlić, ufać i odmawiać różaniec.

 

Renata Gontarz, Barbara Samulowska. Wizjonerka z Gietrzwałdu

Większość z nas bez problemu umiałaby podać różne fakty z objawień maryjnych w Lourdes lub Fatimie. Daty wydarzeń, imiona wizjonerów i jeszcze kilka innych szczegółów. Szkoda, że zwykle nie bardzo umiemy cokolwiek powiedzieć o wydarzeniach, jakie miały miejsce w Gietrzwałdzie – jedynym jak dotąd uznanym przez Kościół miejscem objawień w Polsce. Według wierzeń Matkę Bożą widziały tu dwie młode dziewczyny – Justyna Szafryńska i Barbara Samulowska. Obecnie trwają starania o wyniesienie Barbary na ołtarze. Pragniemy więc przybliżyć Wam nieco tę postać.

 

Marek Woś, Andrzej Samulowski. Poeta i patriota

Rok 1877 trwale zapisał się w historii Gietrzwałdu z powodu objawień Maryi. W tle tych wydarzeń pojawia się postać człowieka, którego można by nazwać pierwszym heroldem orędzia Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 

ks. Tomasz Nawracała, Wyłącznie jedno objawienie

W dobie prostego dostępu do Internetu lub mediów społecznościowych z łatwością można spotkać informacje na temat niewytłumaczalnych zjawisk religijnych. Kilka kliknięć wystarczy, aby usłyszeć o objawieniach danych takiej lub innej osobie. Wyznania, orędzia czy przekazy to cała grupa form wypowiedzi, które człowiek otrzymuje od Boga, Jezusa lub Maryi.

 

Bartłomiej Rogula OP, Objawienia maryjne okiem św. Tomasza z Akwinu

Aby zrozumieć pogląd Tomasza na objawienia maryjne, musimy najpierw zagłębić się w jego rozumienie cudów. Chciałbym tutaj omówić wszelkie cuda w ogólności, niekoniecznie odnosząc się bezpośrednio do zjawiska objawień.

 

Marcin Wójtowicz, Boże energię jako sposób objawiania się Boga według teologii wschodniej

W pierwszych wiekach chrześcijaństwa ojcowie greccy zauważyli, że istotą teologii i jej celem jest poznanie Boga Trójjedynego. Kontemplacja tajemnicy Trójcy powinna zajmować szczególne miejsce w życiu każdego chrześcijanina, ponieważ jej skutkiem – dzięki łasce – jest stanie się uczestnikiem życia samego Stwórcy. W konsekwencji wejścia w tą zażyłą relację dokonuje się przebóstwienie. Przebóstwienie to niezwykle istotna dla teologii wschodniej problematyka, ponieważ dotyczy sposobu, w jaki Trójjedyny objawia się człowiekowi, dokonując przy tym jego przemienienia.

 

Natasza Lisowska, John Henry Newman o objawieniu

ZDANIEM KARDYNAŁA Johna Henry’ego Newmana to w Kościele Słowo Boże zostało najlepiej zabezpieczone przed wypaczeniem. Na czym polega więc Jego wyjątkowość?

 

Krzysztof Jędrzejewski, Nad Jordanem i w Galilei

Ostatnio opisywałem drogę przez Pustynię Judzką, którą szedłem z moim przyjacielem Michałem Perzem podczas naszej pieszej pielgrzymki do Ziemi Świętej w 2005 roku. Zakończyłem swoją opowieść na noclegu pod pustynnym niebem, na który udaliśmy się, powierzając się Bożej Opatrzności.

 

ks. Józef Orchowski, Louis Pasteur. Człowiek nauki i wiary

Barwa jest mową malarza harmonijne dźwięki muzyki: – słowami wyrażającymi myśl kompozytora, – cała przyroda jest pismem Boga do ludzi, – a przedziwna celowość, jaka panuje – prawdziwie Boską na niej pieczęcią. Kto zgłębia tajemnice przyrody, – tym dokładniejszego nabiera przekonania o wielkości Boga. Dlatego najsławniejsi przyrodnicy byli ludźmi prawdziwie wierzącymi – rzetelna nauka prowadziła do Boga. Wśród nich był Ludwik Pasteur.

 

Bartłomiej Muński OESSH, Wieczory Miłosierdzia z bł. Bartolem Longo

„Mój Mistrz to Chrystus!” – mawiał bł. Bartolo Longo. To właśnie Jezus ma być źródłem i świętością naszego codziennego życia.

 

bł. Bartolo Longo, Rozważania różańcowe

Tajemnice radosne, światła, bolesne, chwalebne.

 

Ignazio Ioime, Łaska Matki Bożej z Pompejów

Kolejny wzór wytrwałości w modlitwie i cierpliwości w oczekiwaniu na otrzymanie łask od Maryi odnajdziemy w poniższej opowieści, opublikowanej w „Różańcu i Nowych Pompejach”. Osobą obdarowaną przez Dziewicę z Pompejów jest Ignazio Ioime z Neapolu, brat wielebnego Gennara, który potwierdził prawdziwość całego wydarzenia, podobnie jak uczyniła to cała jego rodzina oraz dr Gerardo Molfese. Poniższa relacja została spisana przez Ignazia Ioime i potwierdzona podpisami świadków.

 

Świadectwa mocy różańca oraz nowenny pompejańskiej

 

Agata Witkowska, Malborski kolos

Monumentalna figura Madonny z Dzieciątkiem na ścianie elewacji kościoła zamkowego w Malborku.

 

dk. prof. Waldemar Rozynkowski, Kult Matki Bożej w zakonie krzyżackim

Od szkoły podstawowej słyszymy o krzyżakach, najczęściej w kontekście sprowadzenia ich do Polski przez księcia mazowieckiego Konrada, a także o ich przegranej bitwie pod Grunwaldem. To niepełna i na pewno niewyczerpująca perspektywa w patrzeniu na zakon krzyżacki. Brakuje nam przede wszystkim spojrzenia na nich jako na wspólnotę religijną – zakon funkcjonujący w Kościele od średniowiecza do dziś.

 

Stanisława Gamrat, Matka Boża Zwycięża!

Według tradycji sztandar króla Władysława Jagiełły podczas bitwy pod Grunwaldem zdobił wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Ślady tej jednej z największych bitew z Krzyżakami znajdują się także w małej wielkopolskiej miejscowości – Brdowie.

 

Agata Witkowska, August Hlond

Śląsk – to obszar, który mieszkańcom wszystkich pozostałych regionów nieodmiennie kojarzy się
z kopalniami i wielkim przemysłem. To ziemia naznaczona trudną historią. Obszar przez wieki kulturowo odrębny od reszty kraju, który do dziś przechował gwarę, zwalczaną przez powojenne dekady, a obecnie znowu modną. Rzadko jednak się mówi lub pisze, że jedną z tych rzeczy, które zdefiniowały śląską specyfikę, było bardzo silne przywiązanie do religii, przejawiające się w znaczeniu, jaką w regionalnej duchowości odgrywało, i w dalszym ciągu odgrywa, sanktuarium maryjne w Piekarach Śląskich.

 

s. Urszula Dzielawska CMBB, Tomasz Parciński, Przez boleść Twoją… przy spotkaniu Jezusa na drodze krzyżowej

Pośród siedmiu boleści Matki Bożej pierwsze trzy dotyczą dzieciństwa Chrystusa, pozostałe cztery zaś – Jego zbawczej męki. O drodze Mesjasza na Golgotę wspominają wszyscy czterej ewangeliści. Te biblijne opisy stały się podstawą duchowości pasyjnej, której najpopularniejszym wyrazem jest w Kościele zachodnim nabożeństwo drogi krzyżowej.

 

Izabela Marciniak OV, Kiedy świat wypada z Bożego porządku…  Apokalipsa

Termin „apokalipsa” (z gr. apokalypsis) oznacza „odsłonięcie”, „objawienie”. Dotyczy zjawisk mających towarzyszyć końcowi świata. Apokalipsa to pełna grozy wizja nieszczęść czekających ludzkość, przerażające zjawisko, katastrofa. Ostatnią księgę Nowego Testamentu nazywa się „Objawieniem”, czyli „Apokalipsą”. Jej autorstwo przypisuje się św. Janowi Ewangeliście.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl