Kategorie blog
Promocje
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA

28,50 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
egz.
Lourdes. Wezwanie do pokuty
Lourdes. Wezwanie do pokuty

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 6,50 zł
szt.
Sekret Gietrzwałdu
Sekret Gietrzwałdu

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Godzina Łaski dla świata
Godzina Łaski dla świata

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł QD - DAMSKA, L
Koszulka: Michał Archanioł QD - DAMSKA, L

35,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Koszulka: Pax - MĘSKA, XL
Koszulka: Pax - MĘSKA, XL

28,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł - obrońca - DAMSKA, M
Koszulka: Michał Archanioł - obrońca - DAMSKA, M

25,00 zł

Cena regularna: 32,00 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
szt.
Koszulka: Ichtis
Koszulka: Ichtis

29,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo

4,99 zł

Cena regularna: 5,90 zł

Najniższa cena: 5,90 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł QD - MĘSKA, XXL
Koszulka: Michał Archanioł QD - MĘSKA, XXL

35,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Królowa Różańca Świętego - numer 66
Królowa Różańca Świętego - numer 66

Nowy rok i nowy numer (66) "Królowej Różańca Świętego"!

Dostępny w wersji papierowej <ZOBACZ> i elektronicznej PDF <ZOBACZ>.

 Sprawdź, co znajdziesz w pierwszym numerze z roku 2024!

 

SPIS TREŚCI:

Rafał Stanisławski, Objawienia Matki Bożej Licheńskiej

Wszystko zaczęło się w czasie bitwy narodów pod Lipskiem w 1813 r., gdy żołnierz Tomasz Kłossowski został poważnie ranny. Rozpoczął wówczas gorliwie modlić się do Matki Bożej, trzymał w dłoni medalik, który z ufnością nosił na szyi. Według ludowego przekazu zobaczył pięknie wyglądającą kobietę w biało-złotym płaszczu i amarantowej sukni ze znakiem Orła Białego na piersi.

Agata Witkowska, Bazylika w Licheniu

Wśród kościołów, które w ciągu ostatnich dekad powstały na naszej ziemi, jednym z najbardziej niezwykłych jest Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Decyduje o tym wiele powodów, nie tylko duchowych. Jest to nie tylko największe polskie sanktuarium maryjne (i zarazem jeden z największych kościołów na świecie), lecz również jest świadectwem tego,  że w dalszym ciągu to miejsce na tradycyjną w formie architekturę sakralną, pomimo lansowania, po Soborze Watykańskim II, zupełnie nowych rozwiązań, jakoby bardziej dostosowanych do potrzeb nowej liturgii.

Krzysztof Jędrzejewski, Do Matki Bożej do utraty tchu

Do tej pory pisałem o moich długich, transkontynentalnych pielgrzymkach. Jednak zdarzały mi się też krótsze, jednak nie mniej wyczerpujące od tamtych, choć trwały zaledwie kilkanaście godzin. Choć wtedy jeszcze ich nie było, trochę przypominały dzisiejsze Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Dziś będzie o jednej z nich.

Paweł Naumowicz MIC, Święty ojciec Stanisław Papczyński. Prorok Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej

Święty ojciec Stanisław Papczyński czekał na kanonizację ponad 300 lat, aby jego przesłanie stało się jeszcze bardziej aktualne. Centrum życia uczynił misterium Niepokalanego Poczęcia Maryi, ogłoszone jako dogmat prawie 200 lat później. Jest ono świadectwem, że Bóg umiłował każdego z nas przed założeniem świata i że powołał nas do świętości. Że każde życie ludzkie jest godne i święte nie tylko od poczęcia do naturalnej śmierci, ale od nieskończoności w Bogu do nieskończoności z Bogiem.

Renata Gontarz, Co warto wiedzieć o Zakonie Marianów?

Męskie, katolickie Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zwane potocznie marianami, było pierwszym, jakie powstało
na ziemiach polskich. Ma ono już prawie 350 lat. Marianie prowadzą hospicja i opiekę duszpasterską dla osób umierających, angażują się też między innymi w pomoc uzależnionym i ochronę życia poczętego.

ks. Józef Orchowski, Anatol Kaszczuk Rycerz Królowej Różańca Świętego

Jedną z głównych idei św. Franciszka Salezego, bis- kupa Genewy i doktora Kościoła, było: „Być człowiekiem i niczym więcej”. Człowiek może być wszystkim

– dyrektorem, prezydentem, milionerem, sławą światową; będąc tamtym, jeżeli jednocześnie nie jest człowiekiem, przekreśla swoje najbardziej podstawowe powołanie. Być człowiekiem – to najpoważniejszy, najpierwotniejszy jego obowiązek; wszystkie inne są mniej ważne, drugorzędne.

br Paweł Mruk, Medalik św. Benedykta

„Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego”, który jest „mocą Bożą i mądrością Bożą”.

Marek Woś, Błogosławiony Bartolo Longo zamieszkał w Okulicach

26 listopada 2023 r. to kolejny ważny dzień, który zapisał się w historii szerzenia kultu bł. Bartola Longo w Polsce. Oto tego dnia, w sanktuarium w Okulicach, przy okazji wizyty biskupa Stanisława Salaterskiego, zostały zainstalowane relikwie naszego Patrona.

Świadectwa mocy modlitwy różańcowej i nowenny pompejańskiej

Bartosz Wojnarowski, Maria Petyt

Biografia mistyczki z dzisiejszego odcinka naszego cyklu mówi o „jednej z najbardziej osobliwych postaci historii duchowości i Karmelu”. Przeniesiemy się więc do siedemnastowiecznej Flandrii, gdzie atmosfera duchowo-religijna dojrzewała w otoczeniu rozkwitającego baroku. Polskiemu czytelnikowi znana jest zdecydowanie słabiej, niż na to zasługuje. Zagłębiamy się w żywot mistyczki wyjątkowo maryjnej, współautorki nurtu duchowości z tym związanego, Marii od św. Teresy.

Agata Skorupska-Cymbaluk, Pieśń Chrystusa i Maryi

On, choć istnieje w postaci Boga, nie za łakomy łup uznał być na równi z Bogiem, lecz ogołocił się, przyjąwszy postać sługi, zacząwszy istnieć podobnie jak ludzie; z wyglądu postrzegany jak każdy człowiek uniżył się stając się posłuszny aż do śmierci: śmierci na krzyżu! Dlatego Bóg Go wywyższył I dał Mu imię, imię nad wszelkie imię, aby na imię Jezusa uklękło każde kolano: istot niebieskich, naziemnych i podziemnych, i aby każdy język wyznał że Jezus Chrystus Panem ku chwale Boga Ojca. (Flp 2, 6-11; Biblia Pierwszego Kościoła)

s. Urszula Dzielawska CMBB, Tomasz Parciński, Przez boleść Twoją przy złożeniu Jezusa na Twym łonie

Żaden z ewangelistów nie opisał tej sceny. A jednak trudno sobie wyobrazić, by Ta, która stała pod krzyżem, nie przyjęła w swe ramiona martwego ciała Syna.

Andrzej Jędrzejczak, Wszyscy święci Gazy

Chrześcijanie zamieszkują tereny Ziemi Świętej już od blisko dwóch tysięcy lat. Wiara chrześcijańska rozwija się na tym niewielkim skrawku ziemi przez wieki, choć nasza wiedza dotycząca historii tamtejszych grup chrześcijan bywa niezwykle ograniczona. Wiele wiemy o chrześcijanach zamieszkujących chociażby Jerozolimę, ale czy znany jest nam któryś pochodzący lub związany z Gazą?

Kinga Waliszewska, „Mamy tylko Boga”

Strefa Gazy. Do niedawna miejsce zapomniane, dziś mówi o nim cały świat. Niewielki skrawek ziemi zamieszkany przez 2,2 mln ludzi, w tym zaledwie około tysiąca chrześcijan – potomków tych
z pierwszych wieków. W ciągu miesiąca ich życie z bardzo trudnego zamieniło się w tragiczne i przerażające. W dramatycznej sytuacji znaleźli się też mieszkańcy Zachodniego Brzegu.

Natasza Lisowska, Maryja wyjątkowym ogniwem w dziele zbawienia

„«Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie go imieniem Emmanuel» (Iz 7,14), taki jest jej urząd” – podkreślał kard. John Henry Newman. I opisywał owo wyjątkowe posłannictwo Maryi: „Ona, podobnie jak inni, przyszła na świat, aby wykonać swoje dzieło, miała do wypełnienia misję. A jej łaska i chwała nie są dla niej samej, ale dla jej Stwórcy; i jej powierzono opiekę nad Wcieleniem”. Macierzyństwo Maryi, wskutek którego Bóg stał się Człowiekiem, było jednym z trzech przywilejów, jakimi została uhonorowana Matka Boga, obok jej doskonałej czystości (tj. nieskalania grzechem pierworodnym i dziewiczego poczęcia Jezusa) oraz poza przywilejem wstawiennictwa za grzesznikami. Wniebowzięcie było dla Newmana z kolei następstwem jej pełni łaski oraz zgody na Boże macierzyństwo; chociaż niewątpliwie był to również wyjątkowy przywilej, którego doświadczyli nieliczni. Pismo Święte wspomina o zachowaniu od śmierci jedynie męża Bożego Henocha (Rdz 5,24) oraz proroka Eliasza (2 Krl 2,11).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl