Kategorie blog
Promocje
Objawienia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie (oprawa miękka)
Objawienia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie (oprawa miękka)

27,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 27,00 zł
szt.
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA

28,50 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Lourdes. Wezwanie do pokuty
Lourdes. Wezwanie do pokuty

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 6,50 zł
szt.
Sekret Gietrzwałdu
Sekret Gietrzwałdu

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Godzina Łaski dla świata
Godzina Łaski dla świata

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
egz.
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo

4,99 zł

Cena regularna: 5,90 zł

Najniższa cena: 5,90 zł
szt.
Zestaw 1 - dla początkujących
Zestaw 1 - dla początkujących

16,35 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Koszulka: Ichtis
Koszulka: Ichtis

29,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
Modlitwy do św. Józefa
Modlitwy do św. Józefa

2,50 zł

Cena regularna: 2,99 zł

Najniższa cena: 2,99 zł
szt.
Miesiąc ku czci św. Józefa. Nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa miękka)
Miesiąc ku czci św. Józefa. Nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa miękka)

19,90 zł

Cena regularna: 25,00 zł

Najniższa cena: 17,90 zł
szt.
Królowa Różańca Świętego - numer 68
Królowa Różańca Świętego - numer 68

Nowy numer (68) "Królowej Różańca Świętego"!

Temat numeru: 

Dostępny w wersji papierowej <ZOBACZ> i elektronicznej PDF <ZOBACZ>.

 Sprawdź, co znajdziesz w trzecim numerze z roku 2024!

 

SPIS TREŚCI:

Stanisława Gamrat, Ojciec Kacper Drużbicki Prekursor kultu Serca Jezusowego
Pierwsze na świecie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa pt. „Ognisko serc – Serce Jezusa” napisał polski jezuita, pisarz i mistyk Kacper Drużbicki. Było to wiele lat przed objawieniami danymi św. Małgorzacie Marii Alacoque. Ojciec Drużbicki wzywał do wewnętrznej modlitwy do Serca Jezusa, do osobistego poświęcenia się i wynagradzania mu zniewag. Po wiekach te postulaty nadal są aktualne!

s. Urszula Dzielawska CMBB i Tomasz Parciński, Apostołka Bożego Serca Św. Małgorzata Maria Alacoque
Papież Pius XII w swej encyklice Haurietis aquas napisał: „Najważniejsze miejsce wśród tych, którzy krzewili kult Serca Jezusowego, zajmuje św. Małgorzata Maria Alacoque”. Kim była ta niezwykła kobieta?

Andrzej Jędrzejczak, „Nie zatwardzajcie serc waszych” Sercowe problemy autorów biblijnych
Kochaj sercem”, „patrzaj sercem”, „miej serce (litość) nad nami”, „mieć złamane serce” – znanych nam fraz, w których użyto w przeszłości wyrazu „serce”, jest mnóstwo. Znane są też i biblijne wezwania, jak chociażby jedna z wielkich zachęt, by nie zatwardzać własnego serca. W kontekście tekstualnym są one dla nas klarowne.
Przypomnijmy sobie zatem kilka aspektów sercowych w Biblii Starego i Nowego Testamentu.

Renata Sikora, Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu
Na terenie jeżyckiej parafii św. Floriana, tuż obok wejścia, uwagę przyciąga nietypowa, pięciometrowa figura Chrystusa wykonana z brązu. Jego postać jest lekko pochylona,
jak gdyby uchwycona w ruchu, ręce zaś wzniesione do błogosławieństwa. Równo i krótko przycięte włosy, dynamika przedstawionej sylwetki, ostro zarysowane kontury szat i surowy wygląd twarzy mogą kojarzyć się ze sztuką dwudziestolecia międzywojennego, ekspresjonistycznymi rzeźbami Stanisława Szukalskiego czy inspirowanym ludowością malarstwem Zofii Stryjeńskiej. Elementem nietypowym i zarazem mocno przyciągającym wzrok jest złote serce Chrystusa.

Stanisław Mikołajczak, Trzeba odbudować ten pomnik
W poprzednim numerze, przy artykule o św. Andrzeju Boboli, umieściliśmy archiwalne zdjęcie, które przedstawia jego relikwie przed pomnikiem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu. Pomnik ten, choć istniał zaledwie siedem lat, stał się wizytówką miasta. Po zniszczeniu monumentu na początku II wojny światowej, stopniowo pamięć o nim odeszła w zapomnienie. Do czasu. Rozmawiamy z profesorem Stanisławem Mikołajczakiem, językoznawcą, wykładowcą akademickim, emerytowanym profesorem nauk humanistycznych z Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Stanisława Gamrat, Marcin Rożek. Szczerość i prostota
Kiedy powstańcy wielkopolscy zburzyli pomnik Bismarcka, pojawił się dylemat, co powinno się znaleźć w tym miejscu. Odpowiedź przyszła szybko. W centralnym punkcie Poznania stanie pomnik wdzięczności Sercu Jezusa za odzyskanie wolności po zwycięskim powstaniu wielkopolskim.

Agata Witkowska, Wizerunek Serca Jezusa
Wśród wizerunków, jakie możemy spotkać w naszych kościołach, o najpopularniejszych należy Najświętsze Serce Pana Jezusa, nierzadko w zestawieniu z obrazem Niepokalanego Serca Maryi.

Michał Tuchowski, Duchowe serce Londynu
W handlowo-turystycznym centrum Londynu przy Hyde Park Lane 8 położony jest Tyburn Convent, klasztor Sióstr Benedyktynek Adoratorek Najświętszego Serca Jezusa z Montmartre. W kaplicy konwentu odbywa się nieprzerwanie całodobowa adoracja Jezusa Eucharystycznego. Historia tego zgromadzenia zakonnego pokazuje, w jak niezwykły sposób powstają Boże dzieła.

Renata Gontarz, Zakonnicy od Serca Jezusowego
Historia Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Pana Jezusa, potocznie nazywanego „sercanami”, sięga 1877 roku. Ich założycielem był Leon Gustaw Dehon, dlatego też nieraz mówi się o nich także „dehonianie”. Kapłani z tego zakonu poświęcili się przede wszystkim misji w Kościele poprzez modlitwę i kontemplację Serca Jezusowego, adorację eucharystyczną i posługę potrzebującym.

Agata Skorupska-Cymbaluk, Serce rodzące Kościół. O początkach duchowości Najświętszego Serca
Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa najbardziej kojarzy nam się z objawieniami i obietnicami danymi św. Małgorzacie Marii Alacoque w XVI wieku. Jednak historia zachwytu Bożą miłością, obrazowaną przez Serce Jezusa, jest w Kościele dużo starsza i sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Ze skarbca tradycji Ojców Kościoła skupmy się na dwóch motywach: serca – źródła łaski oraz serca rodzącego Kościół.

Bartosz Wojnarowski, Weronika Giuliani
Kiedy Pius IX po raz pierwszy czytał dziennik św. Weroniki Giuliani, miał zawołać: „Ależ to nie święta, to niezwykła święta!”. W dzieciństwie bliscy nazywali ją Ogniem, ponieważ była bardzo żywym dzieckiem i może ta nieposkromiona natura przyniosła jej wymierne korzyści. Niedługo potem – „wykuwaniem” cnót i „wypalaniem” przywar – walczyła o świętość w klasztornej celi. Czas na kolejną postać z cyklu maryjnych mistyczek wszech czasów, która doznawała „objawów o charakterze nadzwyczajnym” już od maleńkości.

ks. Józef Orchowski, Maryja w znaku fatimskim
W historii Kościoła żadne objawienie Matki Bożej nie miało tak doniosłego znaczenia jak to, które dokonało się w Fatimie w 1917 roku.

Bartolo Longo, Łaski uzyskane w nabożeństwie sobót różańca

Świadectwa mocy modlitwy różańcowej i nowenny pompejańskiej

s. Urszula Dzielawska CMBB i Tomasz Parciński, Święty Antoni z Padwy. Kaznodzieja i cudotwórca
Choć od śmierci św. Antoniego minie wkrótce osiemset lat, cieszy się on wciąż niesłabnącą popularnością. Wzywają go jako orędownika ubodzy, podróżujący, bezdzietne małżeństwa, a przede wszystkim ci, którzy poszukują zaginionych rzeczy.

Szymon Wilk, Święty Antoni w Radecznicy
Na jednym z roztoczańskich wzgórz, położonym blisko 30 km na zachód od Zamościa, wznosi się zespół klasztorny oo. Bernardynów z Bazyliką Mniejszą pw. św. Antoniego w Radecznicy. Wydarzenia, które stoją u początku miejscowego sanktuarium, rozegrały się 8 maja 1664 roku, a ich bohaterem był mieszkaniec wsi – Szymon Tkacz.

Brat Damian Bobel, „Na tym miejscu chwała Boga Najwyższego odprawiać się będzie”
Zakrystian oprowadzający po sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy, opowiada nam historię tego niezwykłego miejsca.

Rafał Stanisławski, Cuda świętego Antoniego z Padwy
Święty Antoni kojarzy nam się z szukaniem rzeczy zagubionych, zebrano też świadectwa o łaskach uzdrowienia przez jego wstawiennictwo. To naprawdę zaskakujący święty, który pomaga przy problemach małych i dużych.

Stanisława Gamrat, Moje przygody ze św. Antonim
Jeśli szukasz cudów, idź do Antoniego, Wszelkich łask dowody odbierzesz od niego. W każdej on potrzebie pomoże, pocieszy, I w każdym nieszczęściu na ratunek spieszy. Morze się ucisza, czarty uciekają, Umarli na nowo do życia wracają. Za jego przyczyną chorzy zdrowo wstają, Z rąk i nóg pojmanych okowy spadają. Kalecy się cieszą swoim uzdrowieniem, Zguby się wracają za ufnym westchnieniem.

Maria Helena Łączkowska, Jak Maryja dom na górze zamkowej znalazła
Niewielki wymiarami, wielki znaczeniem obraz Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania znajdzie każdy, kto wdrapie się na wysokie schody i wejdzie do kościoła św. Antoniego Padewskiego na Wzgórzu Przemysła. Ani tych schodów, ani tym bardziej kościoła w czasach, gdy wizerunek trafił we franciszkańskie ręce, jeszcze nie było i co więcej, niewiele zapowiadało, że w ogóle się pojawi w tym miejscu. Ale po kolei.

Krzysztof Jędrzejewski, Przez helleńską ziemię do Aten
W poprzednim numerze „Królowej Różańca Świętego” pisałem o klasztorach w Meteorach, skalnej krainie, którą nawiedziłem, idąc przez Grecję do Ziemi Świętej pod koniec października 2005 roku wraz z moim przyjacielem Michałem. Dzisiaj dalszy ciąg tej wędrówki.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl