Kategorie blog
Promocje
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA
Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa twarda) - SEPIA

28,50 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska
KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
egz.
Lourdes. Wezwanie do pokuty
Lourdes. Wezwanie do pokuty

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 6,50 zł
szt.
Sekret Gietrzwałdu
Sekret Gietrzwałdu

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!
W cieniu Krzyża. Święta Rita z Cascii – biografia, modlitwy, świadectwa!

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Godzina Łaski dla świata
Godzina Łaski dla świata

11,90 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł QD - DAMSKA, L
Koszulka: Michał Archanioł QD - DAMSKA, L

35,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Koszulka: Pax - MĘSKA, XL
Koszulka: Pax - MĘSKA, XL

28,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł - obrońca - DAMSKA, M
Koszulka: Michał Archanioł - obrońca - DAMSKA, M

25,00 zł

Cena regularna: 32,00 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
szt.
Koszulka: Ichtis
Koszulka: Ichtis

29,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł
szt.
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo
Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo

4,99 zł

Cena regularna: 5,90 zł

Najniższa cena: 5,90 zł
szt.
Koszulka: Michał Archanioł QD - MĘSKA, XXL
Koszulka: Michał Archanioł QD - MĘSKA, XXL

35,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Królowa Różańca Świętego - numer 69
Królowa Różańca Świętego - numer 69

Nowy numer (69) "Królowej Różańca Świętego"!

Dostępny w wersji papierowej <ZOBACZ> i elektronicznej PDF <ZOBACZ>.

Sprawdź, co znajdziesz w czwartym numerze z roku 2024!

SPIS TREŚCI:

Rafał Stanisławski, Polska jest Królestwem Maryi!

Jesteśmy monarchią, mamy przecież Królową Polski, dlatego bądźmy świadkami wiary wobec innych narodów. Od początku istnienia państwa lud kochał Maryję. Hymn „Bogurodzica” rozbrzmiewał przez stulecia. „Rozkorzeniłam się w zacnym narodzie” – tymi słowami bł. Stefan Wyszyński, cytując Pismo Święte, odnosił się do maryjności Polaków.

 

Andrzej Jędrzejczak, WNIEBOWZIĘCIE Najświętszej Maryi Panny w starożytnej tradycji chrześcijańskiej

Coroczne obchody uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nastręczają wielu katolikom ogromnych problemów. Podnoszone są pytania o sposób, w jaki się to dokonało, a także, czy to w ogóle możliwe. Teologowie „okopali się” w dwóch obozach i podejmują dyskusje nad tym, czy Matka Jezusa w sposób naturalny zakończyła swój żywot (mortaliści), czy też została cudownie z łez padołu podniesiona do godności niebieskiej (immortaliści). Przyjrzyjmy się historii chrześcijańskiego spojrzenia na ten trudny dla wielu z nas element nauczania dogmatycznego Kościoła.

 

ks. Józef Orchowski, Święty Maksymilian KOLBE Patronem na nasze trudne czasy

Urodził się on 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli, niedaleko Łodzi. Ochrzczony został tego samego dnia i otrzymał imię Rajmund. Miał także dwóch braci – starszego Franciszka i młodszego Józefa. W domu rodzinnym znajdował się ołtarzyk Matki Bożej Częstochowskiej. Cała rodzina często modliła się przy nim. Maksymilian napisał później, że miało to wielki wpływ na jego życie.

 

s. Urszula Dzielawska i CMBB Tomasz Parciński, KRÓLOWA Podhala

Matka Boża Ludźmierska, nazywana Królową i Gaździną Podhala, od ponad sześciuset lat otacza swą troskliwą opieką wszystkich, którzy uciekają się do Niej w różnych potrzebach. Choć szczególnie bliska jest sercom górali, każdy, kto skieruje ku Niej swój wzrok, w Jej delikatnym, czułym uśmiechu odnajdzie pocieszenie i wsparcie.

Maryjność jest mi bliska od dziecka

Rozmawiamy z księdzem Maciejem Ściborem, proboszczem sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Pani Podhala.

 

Matka Boża Ludźmierska. Patronka zagubionych

Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu to jeden z najważniejszych ośrodków pątniczych w Archidiecezji Krakowskiej. Historia tej najstarszej na Podhalu parafii sięga aż 1234 roku. O kulcie maryjnym i pobożności góralskiej rozmawiamy z siostrą Danutą Lipińską, urszulanką posługującą w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala.

 

Michał Tuchowski, Polonijna pielgrzymka do Aylesford

Polacy, którzy po II wojnie światowej osiedli się w Wielkiej Brytanii, nie mieli możliwości pielgrzymować do Częstochowy czy Wilna. Miejscem o podobnym znaczeniu duchowym stało się dla nich Aylesford, mała miejscowość w południowej Anglii, w hrabstwie Kent, gdzie w 1251 roku Matka Boża objawiła się św. Szymonowi Stockowi i przekazała mu orędzie o szkaplerzu karmelitańskim.

 

Renata Sikora, Praskie Jezulatko Maleńka figurka, wielkie cuda

Praga, stolica Czech, jest od wielu lat jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. Przyciąga piękną architekturą, historią, niezwykłą miejską atmosferą, licznymi legendami i ciekawostkami.

Renata Gontarz, Z pielgrzymką do czeskiego sanktuarium Maria Hilf

Tuż za polsko–czeską granicą, na terenie Gór Opawskich znajdziecie ciekawe sanktuarium Matki Boskiej Pomocnej – Maria Hilf. Jeśli będziecie na wakacjach w pobliżu Prudnika, Głuchołaz albo Jarnołtówka, to polecamy je zwiedzić. Naprawdę warto.

 

Marek Woś, Marianna de Fusco Współtwórczyni Pompejańskich Dzieł Miłosierdzia

Marianna de Fusco, z domu Farnararo, znana była nie tylko towarzyszką życia wielkiego apostoła różańca, Bartola Longo, lecz także kluczową postacią w realizacji wielu projektów duchowych i charytatywnych w Pompejach. Jej życie pełne było poświęcenia, miłości do bliźniego oraz niezachwianej wiary, które czyniły ją wyjątkową postacią w historii sanktuarium w Pompejach, jak również samego miasta.

Moją ukochaną modlitwą jest RÓŻANIEC

Loreta Somma ma 60 lat, jest żoną i matką dwojga dzieci. Ukończyła Nauki o Teatrze i Widowiskach Artystycznych w Bolonii. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy jako publicystka. Od 20 lat zajmuje koordynowaniem komunikacją w sanktuarium w Pompejach.

 

Stanisława Gamrat, Męczennik mafii

Do sanktuarium w Pompejach przybyła niezwykła relikwia. Jest nią koszula zaplamiona krwią i ziemią, którą nosił w dniu śmierci bł. Rosario Livatiano. Uroczystości przekazania towarzyszył cały magistrat miasta Pompeje oraz wikariusz generalny archidiecezji Agrigento, ks. Giuseppe Cumbo.
Wraz z ks. abp. Tommasem Caputo, celebrowali uroczystą mszę świętą.

 

Marek Woś, Relikwie św. Jana Pawła II w Pompejach

Relikwie św. Karola Wojtyły zostały uroczyście powitane w kościele Najświętszego Zbawiciela – pierwszej historycznie pompejańskiej parafii.

 

Francesco Sciocchetti, Cud w San Benedetto del Tronto

Zbawienna praktyka nabożeństwa sobót zakorzeniła się i rozprzestrzeniła w miejscowości San Benedetto del Tronto po cudownym ozdrowieniu Virgilio Ascolaniego. Doszło do niego
w pamiętny dzień, kiedy to kardynał Raffaele Monaco La Valletta uroczyście konsekrował sanktuarium w Pompejach, czyli 8 maja 1891 roku. Oto opowieść o niezwykłym wydarzeniu, którą spisał i przesłał do Bartola Longo don Francesco Sciocchetti, proboszcz San Benedetto del Tronto w 1891 roku.

 

Świadectwa mocy modlitwy różańcowej i nowenny pompejańskiej

Maria Łączkowska, O sztuce dawania świadectwa. Mamy być świadkami wiary. Jesteśmy. Ale w jaki sposób?

Niektórzy biorą sprawę bardziej dosłownie, inni mniej. O kim mówimy, że to świadek wiary? O kimś, kto intryguje nas swoim życiem, przyciąga, promienieje ale niekoniecznie o tym mówi. Pisząc te słowa, przypominam sobie osoby, które tak działały i działają w moim życiu. Ileż można by o nich opowiedzieć! Pewnie każdy z czytelników też kogoś takiego zna.

 

Agata Skorupska-Cymbaluk OV, Wzgardziły królestwem świata. O dziewicach konsekrowanych

Chyba każdy z nas spotkał kiedyś siostrę zakonną. Kiedy myślimy o kobiecym życiu oddanym Bogu, zwykle to one pojawiają nam się przed oczyma. Jednak świat osób konsekrowanych nie kończy się na zakonnicach. W ukryciu i cichości żyją członkinie instytutów świeckich. Mieszkają w swoich domach i środowiskach, prowadząc jednak działania wspólnotowe i podlegając instytutowym przełożonym. Obok tych wspólnot, zakonnych i instytutowych, Kościół konsekruje osoby żyjące w tzw. indywidualnych formach życia – pustelnice i dziewice. Te ostatnie realizują najstarszy, sięgający pierwszych wieków Kościoła sposób oddania życia Bogu.

 

Agata Witkowska, Cud 1949

Wokół wydarzeń, jakie rozegrały się w lipcu 1949 roku w Lublinie, narosło wiele nieporozumień. Do dziś krążą w powszechnym obiegu różne wersje wypadków, których weryfikację utrudniają sprzeczne zeznania świadków, a także fakt, że nie zachowało się wiele istotnych dokumentów.

 

Bartosz Wojnarowski, Maria Magdalena MARTINENGO

Na subiektywnej liście Gabriele Roschiniego pod numerem 10. pojawia się włoska klaryska (kapucynka), która za młodu lubiła zaczytywać się w romansach. Już w trakcie postulatu, na krótko przed obłóczynami, nieomal przyjęła oświadczyny pewnego weneckiego młodzieńca. Kto wie, jak potoczyłyby się jej losy, gdyby nie służąca, która poleciła najpierw poprosić Boga o światło. Panna Martinengo, bo o niej mowa, wstępując do zakonu, za patronkę obrała sobie Marię Magdalenę. Powołanie charyzmatyczne realizowało się w harmonii z wyraźnym rozkochaniem w Chrystusie, zwłaszcza w Jego męce.

 

Krzysztof Jędrzejewski, Przez słoneczną Macedonię

W kilku ostatnich numerach „Królowej Różańca Świętego” opisywałem moją pieszą pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą odbyłem jesienią 2005 roku wraz z moim przyjacielem Michałem. Ostatnio opowiedziałem o Grecji, teraz czas na Macedonię.

Szymon Wilk, Pięciu Braci Męczenników w Kazimierzu Biskupim

Męczeńska śmierć złączyła ściśle pięciu pustelników, którzy prowadzili wspólnie życie eremickie u zarania dziejów państwa polskiego. Dwóch włoskich zakonników – Benedykt i Jan, a także ich trzech miejscowych towarzyszy, czyli Izaak, Mateusz i Krystyn, otrzymało zaszczytne miano Pierwszych Męczenników Polski.

ks. Robert Ławniczak, 21. pielgrzymka pompejańska Wspomnienie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl